gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwbouw IKC in Groenlo gaat voorlopig niet door: 'Onbestaanbaar en schandalig'

cfb20f7b1fd5d6e87a79ea08c5b08552

De gemeente Oost Gelre heeft de samenwerking met stichting IKC Willibrordus opgezegd voor de realisatie van een nieuw integraal kindcentrum (IKC) aan de Karel Doormanstraat in Groenlo. In 2021 ging de gemeenteraad nog akkoord met een investering van bijna vijf miljoen euro voor het nieuwe IKC, maar sindsdien zijn de bouwkosten veel hoger geworden. De gemeente en de stichting konden het niet eens worden om het nieuwe schoolgebouw op een andere manier alsnog te realiseren.

Davie Klein Gunnewiek |
“Dit is onbestaanbaar en schandalig”, laat Peter Dooijeweerd voorzitter van het College van Bestuur van Delta Scholengroep, waar de Willibrordus onder valt, in een eerste reactie weten. Hij werd dinsdag door de wethouder op de hoogte gebracht van het besluit. “Ik heb nog geen formele reactie van de gemeente op papier gekregen en nauwelijks de leerkrachten, ouders en kinderen van de school kunnen informeren.” Ook wethouder Ellen Dusseldorp-Ribbers betreurt de gang van zaken. “Het is ontzettend jammer dat we niet tot overeenstemming zijn gekomen voor een alternatieve invulling van het project”, zegt Dusseldorp Ribbers. “Ik begrijp dat dit tot grote teleurstelling leidt bij de kinderen van de Willibrordusschool en hun ouders.”

De gemeenteraad van Oost Gelre besloot in 2018 dat vanwege de terugloop van het aantal leerlingen er in Groenlo nog maar plek is voor drie onderwijslocaties. Dat is de locatie van ’t Carillon in de binnenstad, een toekomstig IKC aan de Buitenschans op de huidige locatie van de ‘Ni-je Veste’, en het nieuw te bouwen IKC aan de Karel Doormanstraat. Er ontstond echter discussie tussen de gemeente en Delta Scholengroep over de bouw van een nieuwe gymzaal. Delta Scholengroep wil graag een gymzaal bij het nieuwe IKC aan de Karel Doormanstraat, maar wil niet de hele exploitatie op zich nemen. De gemeente is ook niet bereid om een deel van de exploitatie over te nemen.

Botsing over exploitatie
Om de bouw van het nieuwe IKC niet verder te vertragen besloot de gemeenteraad in december 2021 om bijna vijf miljoen euro beschikbaar te stellen voor de nieuwbouw van de school. In een later stadium zouden dan afspraken worden gemaakt over de exploitatie van de gymzaal. “Wij hebben bij de gemeente aangegeven dat we het voor de eerste tien jaar best willen exploiteren”, zegt Dooijeweerd. “Maar het kan niet zo zijn dat een onderwijsinstelling voor dertig jaar verantwoordelijk wordt voor een gymzaal. Als in de avonduren andere sportverenigingen gebruik maken van de gymzaal, is dat ook van maatschappelijk belang”, vindt Dooijeweerd. De gemeente blijft bij de voorwaarde dat bij een nieuw te bouwen gymzaal de exploitatie volledig bij de school ligt. “Dat geldt niet alleen voor de Willibrordusschool, maar voor alle scholen met een gymzaal in de gemeente”, aldus wethouder Dusseldorp-Ribbers.

School en gemeente in impasse
Hoe het nu verder moet in de impasse tussen de stichting en de gemeente is niet duidelijk. De leerlingen van de Willibrordusschool blijven voorlopig les krijgen in de voormalige Watermolenschool die leeg stond. “We willen er nog steeds zorg voor dragen dat er goede onderwijshuisvesting is voor alle kinderen in Oost Gelre”, zegt Dusseldorp-Ribbers. “We hebben dan ook de intentie er samen met de stichting uit te komen en willen opnieuw om tafel.” Dooijeweerd is de gemeente na dit besluit wel even kwijt. “Ik denk niet dat we volgende week alweer samen aan tafel zitten. Als de gemeente onderwijshuisvesting zo belangrijk vindt, dan hadden ze dit na zoveel jaar ook wel kunnen omarmen”, aldus Dooijeweerd.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.