Ulft, Netherlands

Negen appartementen in oude basisschool in Vorden

In het pand van de voormalige bassischool De Vordering in Vorden komen in totaal negen appartementen voor starters. Verschillende initiatiefnemers hebben hun ideeën met de locatie gepresenteerd, de gemeente Bronckhorst heeft nu een partij aangewezen.
Jasper Hazelaar | 24 mei 2023 10:52 | Aangepast op 24 mei 2023 10:52
“Ik ben hier heel blij mee”, meldt wethouder Emmeke Gosselink. In totaal dienden twaalf partijen een plan in voor het voormalige schoolgebouw. Uiteindelijk is de keuze gevallen op ABC Staete Vastgoed, die negen appartementen voor starters met een maximale koopprijs van 240.000 euro wil realiseren in het bestaande gebouw. “We zijn niet voor de hoogste prijs gegaan, maar voor het beste plan”, meldt Gosselink. “Het brengt minder op dan begroot.”

Gosselink is ook te spreken over de inpassing. Zo is er volgens haar veel ruimte voor groen en krijgen bewoners lage onderhoudskosten. Op donderdag 8 juni is er een inloopmoment voor omwonenden om meer informatie te krijgen. Het schoolgebouw aan Het Jebbink in het dorp staat leeg sinds de school in de zomer van 2017 de deuren sloot. De verbouwing moet begin 2024 starten.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Vorden|Woningbouw|

Lees ook

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Kompaan College maakt scholieren bewust van veilig fietsen in het donker

Leerlingen moeten in deze tijd van het jaar in het donker naar school fietsen. Om te zorgen dat dit ...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...