Ulft, Netherlands

Na lange aanloop koopt COA eindelijk opvanglocatie aan Ampsenseweg in Lochem

Foto: REGIO8
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een overeenstemming bereikt over de aankoop van de grond aan de Ampsenseweg 10-20 in Lochem. Het COA en de gemeente kunnen hiermee uitvoering geven aan hun wettelijke taak om 250 asielzoekers, waarvan 65 alleenstaande vreemdelingen, op te vangen in de gemeente.
Caitlin Sturris | 23 juli 2025 15:02 | Aangepast op 23 juli 2025 15:02
‘Door de aankoop van het pand door COA biedt Lochem op korte termijn een vaste plek aan jonge vluchtelingen en hun begeleiders’, laat Joeri Kapteijns, COA-bestuurder, weten. Dit zou moeten zorgen voor rust in de buurt en voor de jongeren zelf. De locatie wordt ook geschikt gemaakt voor de opvang van 185 andere asielzoekers. Er is in Nederland een grote behoefte aan opvangplekken. ‘We zijn blij dat we in Lochem een menswaardige en stabiele opvang kunnen bieden’, aldus Kapteijns.

De gemeenteraad besloot in september 2024 dat er 250 asielzoekers worden opgevangen. In maart 2025 heeft de gemeenteraad de regels bepaald voor de samenwerking met het COA. Het college heeft de locatie Ampsenseweg 10-20 aangewezen als opvanglocatie. Wethouder Michiel Rijsberman geeft aan blij te zijn met deze stap vanuit het COA: ‘Nu kunnen we afspraken met COA gaan maken over wat de gemeenteraad en omwonenden belangrijk vinden voor het opvangen voor asielzoekers op deze plek.’

Deze zomer zullen 65 jongeren verhuizen van de Paasberg naar de opvanglocatie in Lochem. De gemeente en het COA werken nu aan verdere afspraken rondom de opvang. Zodra deze op papier staan, kunnen ook de voorbereidingen starten om de overige 185 asielzoekers op te vangen. De verantwoordelijkheid van de opvang ligt bij het COA.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

azc|Asielzoekers|Gemeente Lochem|

Lees ook

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Organisatie Tractorpulling Lochem kijkt terug op geslaagde jubileumeditie

De organisatie van Tractorpulling Lochem blikt terug op een geslaagde jubileumeditie. Afgelopen week...

Landelijke kopstukken spreken bij azc protest Didam

Ruim honderd mensen uit het hele land kwamen zaterdag bijeen in Didam om te protesteren tegen de kom...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...

Hoe warm is politieke wind in de Lochemse raadszaal? ‘We zijn instabiel met elkaar’

Een fractievoorzitter die een raadsbreed ingediend voorstel als het ultieme bewijs van de ‘nieuwe’ s...