Ulft, Netherlands

N316 van Zeddam naar Doetinchem bijna twee maanden dicht

De N316 van Lengel naar Doetinchem wordt bijna twee maanden afgesloten in één rijrichting. Netbeheerder Liander voert werkzaamheden uit om het elektriciteitsnetwerk in de gemeenten Doetinchem en Montferland te verzwaren.
Jasper Hazelaar | 2 maart 2023 14:41 | Aangepast op 2 maart 2023 14:41
“Gemotoriseerd verkeer kan vanaf Doetinchem wél naar het zuiden rijden, maar niet andersom”, laat Liander weten over de werkzaamheden. De N316 is van donderdag 2 maart tot vrijdag 28 april in één richting afgesloten tussen de rotonde met de Terborgseweg bij Zeddam en de aansluiting met de snelweg A18 bij Doetinchem. De Europaweg richting de stad en de op- en afritten van de snelweg worden niet afgesloten. In de weekenden is de N316 wel open in allebei de rijrichtingen.

Het verkeer in de Achterhoek zal flink last hebben van de afsluiting. Er is een omleidingsroute ingesteld via Etten, over de Slingerparallel N317. In opdracht van Liander wordt vooral naast de bestaande wegen gewerkt. "Hierdoor is het in geval van calamiteiten voor de nood- en hulpdiensten altijd mogelijk om de N316 ook van zuid naar noord te gebruiken", laat Liander weten. "Door onder rotondes te boren, blijven deze zoveel mogelijk bereikbaar."

Verzwaren netwerk
Tijdens de werkzaamheden wordt een nieuwe middenspanningsverbinding aangelegd tussen het hoogspanningsstation aan de Keppelseweg in Doetinchem en een regelstation aan de Oude Tramweg bij Lengel. Door boringen moeten de kabels in de grond worden gelegd.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

Aanpak N348 bij Epse moet eind maken aan dagelijks dichtslibben bij A1-oprit

Al jaren staat de N348 bij Epse symbool voor fileleed in de spits. Nu komt er eindelijk beweging: de...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...

Zeddamse olympisch kampioen Annette Duetz zwaait af na ongeëvenaarde zeilcarrière

Olympisch kampioen Annette Duetz (32) uit Zeddam stopt met haar olympische zeilcarrière. De Zeddams...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...