Ulft, Netherlands

Montferland spoort inwoners met schulden vroeg op

Montferland gaat vroegsignalering bij schulden een vast onderdeel maken van het financieel loket. De pilot voor het vroegsignaleren zou eigenlijk vanaf 1 april 2022 voor één jaar draaien, maar vanwege goede resultaten wordt het nu al definitief ingevoerd.
Charlotte van de Kant | 19 januari 2023 16:49 | Aangepast op 19 januari 2023 16:49
“Met de pilot wilden we kijken wat het oplevert als we er vroeg bij zijn als mensen schulden hebben”, vertelt wethouder Ingrid Wolsing. “We hebben gemerkt dat het zoveel oplevert, dat het een vast onderdeel wordt van het financieel loket.” De gemeente krijgt een melding van onder meer de zorgverzekering en energieleverancier als mensen schulden hebben, daarop stuurt de gemeente een brief naar de personen toe die hulp kunnen gebruiken. “Op het moment dat mensen niet op de brief reageren, dan gaat er iemand naartoe”, vertelt Wolsing. De gemeente gaat dan samen met de inwoner kijken naar wat er gedaan worden om te voorkomen dat de schulden verder oplopen. “We gaan dan kijken welke regelingen we kunnen treffen”, aldus de wethouder.

Na de start van de pilot zijn in een half jaar tijd 621 zogenaamde signalen binnengekomen, waarvan 281 vanuit de zorgverzekeraar. Dat dit getal hoog ligt, komt omdat de zorgverzekering individueel wordt afgesloten en niet op gezinsniveau. In totaal heeft de gemeente 118 huisbezoeken bij mensen met schulden gedaan in het kader van vroegsignalering. “Veel van hen willen hulp en waren eerder niet bekend bij de gemeente”, vertelt de wethouder. “Veel mensen kloppen namelijk niet zo makkelijk bij de gemeente aan.” Ook woningcorporatie Plavei merkt een vermindering in het aantal huurschulden door het vroegsignaleren.

Foto: REGIO8

Lees ook

Carnavalshits op maat: Michel Wolsink helpt verenigingen aan hun kraker

Zelf doet hij niet mee met de Kachelhöltjes carnavalskrakertrofee, maar tóch is hij er elk jaar bij ...

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval nabij Doetinchem

Een automobilist is maandagmiddag overleden na een ernstig ongeval in het buitengebied van Doetinche...

Twee auto’s flink beschadigd bij kop-staartaanrijding in Zeddam

Bij een kop-staartaanrijding op de Terborgseweg in Zeddam zijn twee auto’s flink beschadigd geraakt....

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Unieke geboorte zorgt voor feest in Hof van Eckberge

Twee zesbandgordeldieren zijn anderhalve maand geleden geboren in Hof van Eckberge in Eibergen. Eind...

DRU dossier 2025: van vertrouwensbreuk naar laatste kans

Waar in 2024 nog werd gesproken over een grote doorontwikkeling van het DRU Industriepark, stond 202...