gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland kan EK Veldrijden 2026 organiseren, maar wil geen risico’s

b1bd24940a07cc907e594d19db073b47

Montferland kan het EK Veldrijden in 2026 alsnog organiseren, dat is de uitkomst van een gesprek met onder meer wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging. De gemeente lag op pole-position om het evenement binnen te halen, maar besloot zich terug te trekken. Na ingrijpen van de gemeenteraad wordt nu een nieuwe poging gedaan.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Montferlandse gemeenteraad eiste met een motie dat het college zich alsnog in zou zetten om het evenement binnen te halen. Na het gesprek is duidelijk dat het nog kan, maar de grensgemeente ziet nog wel wat beren op de weg. In 2017 leverde het NK Wegwielrennen namelijk een flinke strop op, mede door het betalen van verkeersregelaars. Montferland wil zich wel inzetten, maar eventuele risico’s moeten op het bordje komen van de organiserende partij: Golazo.

Het eerder ingediende plan moet worden aangepast, maar zal volgens een woordvoerder van Montferland 'veel gelijkenissen' hebben met het vorige bid. De belangrijkste ‘randvoorwaarde’ is dus dat er geen financiële risico’s worden gelopen. De woordvoerder omschrijft het als volgt: “De gemeentelijke- en regionale bijdrage en aanvullende voorwaarden vanuit de organiserende partij zijn belangrijke bespreekpunten om duidelijkheid te verschaffen over het wel of niet organiseren van dit evenement.”

Terug naar de gemeenteraad
Als er duidelijkheid is, en dus een nieuw bid, wil het college terug naar de gemeenteraad voor een gesprek over de eventuele rol van Montferland als gastgemeente. Raadsleden waren eerder vooral erg positief. Zo gaf Jurge Menting (CDA) uit Zeddam, de plaats waar het EK vermoedelijk zal plaatsvinden, al aan: "Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.