gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland kan EK Veldrijden 2026 organiseren, maar wil geen risico’s

b1bd24940a07cc907e594d19db073b47

Montferland kan het EK Veldrijden in 2026 alsnog organiseren, dat is de uitkomst van een gesprek met onder meer wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging. De gemeente lag op pole-position om het evenement binnen te halen, maar besloot zich terug te trekken. Na ingrijpen van de gemeenteraad wordt nu een nieuwe poging gedaan.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Montferlandse gemeenteraad eiste met een motie dat het college zich alsnog in zou zetten om het evenement binnen te halen. Na het gesprek is duidelijk dat het nog kan, maar de grensgemeente ziet nog wel wat beren op de weg. In 2017 leverde het NK Wegwielrennen namelijk een flinke strop op, mede door het betalen van verkeersregelaars. Montferland wil zich wel inzetten, maar eventuele risico’s moeten op het bordje komen van de organiserende partij: Golazo.

Het eerder ingediende plan moet worden aangepast, maar zal volgens een woordvoerder van Montferland 'veel gelijkenissen' hebben met het vorige bid. De belangrijkste ‘randvoorwaarde’ is dus dat er geen financiële risico’s worden gelopen. De woordvoerder omschrijft het als volgt: “De gemeentelijke- en regionale bijdrage en aanvullende voorwaarden vanuit de organiserende partij zijn belangrijke bespreekpunten om duidelijkheid te verschaffen over het wel of niet organiseren van dit evenement.”

Terug naar de gemeenteraad
Als er duidelijkheid is, en dus een nieuw bid, wil het college terug naar de gemeenteraad voor een gesprek over de eventuele rol van Montferland als gastgemeente. Raadsleden waren eerder vooral erg positief. Zo gaf Jurge Menting (CDA) uit Zeddam, de plaats waar het EK vermoedelijk zal plaatsvinden, al aan: "Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.