gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil het EK Veldrijden in 2026 alsnog naar de regio halen

f7d65b487a73cb27caafbb7442a6c08a.jpg

Op aandringen van de Montferlandse gemeenteraad wordt alsnog geprobeerd om het EK Veldrijden in 2026 naar de regio te halen. Vorig jaar besloot de gemeente nog een streep te zetten door het voornemen, ondanks dat ze het beste bid hadden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Die stap zorgde voor veel frustratie bij de nationale wielerbond KNWU en Achterhoek in Beweging, de organisatie die aan het ingediende bid heeft gewerkt. Tot nu toe hadden raadsleden zich nog niet over de situatie uitgesproken, maar met een motie wordt Montferland alsnog opgeroepen om zich hard te maken om het EK Veldrijden in 2026 naar de gemeente halen. “Volgens mij willen raadsleden het succes van het WK 2006 herhalen”, vertelde VVD-raadslid Martin Som, die wel een kanttekening plaatste. “Geen organisatieverantwoordelijkheden voor de gemeente, want daar liep het op spaak in 2017.”

De organisatie van het NK Wegwielrennen in 2017 leverde de gemeente namelijk een flinke strop op. Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging gaf eerder al dat dergelijke risico’s met het ingediende bid van vorig jaar niet bestonden. Voor Kamperman ligt nu ook een sleutelrol weggelegd in het alsnog binnenhalen van het sportevenement. “2026 is wel degelijk nog mogelijk”, gaf Jurge Menting van het CDA aan. “Wat dat betreft zou ik zeggen: morgen op tijd opstaan om het contact te zoeken en het te gaan realiseren.”

‘Muur van Zeddam’
Montferlandse raadsleden zijn zonder uitzondering enthousiast over de kansen. “Ik zie Poelleke (Mathieu van der Poel, red.) en Van Aert al door dezelfde Montferlandse bossen struinen als waar ik vanmiddag was”, gaf John Teunissen van Eén Montferland aan. Ook het Zeddamse raadslid Menting ziet maar wat graag een veldrit terugkeren op de ‘muur van Zeddam’: “Het is een uitstekend moment om exposure te geven voor ons toerisme. Het is prachtig voor Zeddam, dus we zijn er zeer blij mee.”

‘Heel inspirerend’
Ook de Achterhoekse topveldrijder Joris Nieuwenhuis, die zondag wereldkampioen kan worden, liet eerder al weten zich te verheugen op een nieuwe rit rond Zeddam. Hij was daar in 2006 toeschouwer bij het WK. “Alle oudere veldrijders die ik ken hebben goede herinneringen aan het parcours”, zei de Zelhemmer eerder. “Dat is ook mijn allereerste keer dat ik bij het veldrijden kwam kijken. Het werkt heel inspirerend voor jongeren om zo'n groot evenement naar de Achterhoek te halen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf morgen, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf morgen binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.

WhatsApp Image 2026-04-30 at 00.15.454.jpg

Auto uitgebrand in Gaanderen, andere auto beschadigd

Een auto is woensdagavond volledig uitgebrand in Gaanderen. De brandweer kon de auto niet meer redden. Er raakte niemand gewond.

d095af01-f600-442b-a83e-909b5a1c0847.jpg

Bestuurder gewond na aanrijding op beruchte kruising in Sinderen

Een bestuurder is woensdagavond gewond geraakt bij een zware aanrijding in Sinderen. De andere betrokken automobilist kwam met de schrik vrij.

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.