gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mismatch woningen zorg voor gemeenten

0d43c3c791df9c6dae9898cb902f1dc0
Redactie REGIO8 |

"De mismatch zit vooral in de kwalitatieve kant", zo schetst regionaal coördinator volkshuisvesting Hans Suurmond van Regio Achterhoek de scheefgroei. "Het gaat om honderden woningen waar nu geen vraag naar is, terwijl er wel honderden mensen in de rij staan. Dat is een uitdaging voor de komende vier jaar." Wethouder Ted Kok van Aalten, woordvoerder namens de Regio Achterhoek, deelt die mening. "We moeten mensen in beweging krijgen om te kijken naar hun eigen bezit. Voor de toekomstige generatie is het belangrijk dat ze er in kunnen blijven wonen. We moeten investeren in het bestaande bezit."

Het onderzoek is een gezamenlijk project van zeven Achterhoekse gemeenten, toch heeft Oost Gelre inmiddels al kritiek geuit op de gebruikte cijfers. Wethouder Kok verwacht desondanks een breed gedragen aanpak in de nieuwe raadsperiode. "Het blijft politiek", beaamt Kok. "Maar ik ga er vanuit dat we dat het komende decennium ook doen. Wonen heeft naast een lokaal iets ook een regionaal aspect, dus we moeten daar samen in optrekken. Al is het alleen maar richting provincie en Rijk."

Leefbaarheid in regio onderzocht
Naast de woonwensen, kwam ook de leefbaarheid in de regio aan bod. Inwoners van de Achterhoek geven een 7,6 voor het wonen in de regio, een kleine daling ten opzichte van vijf jaar eerder. "De conclusie is dan dat mensen hier tevreden wonen en werken", vindt Kok. De beoordeling van de eigen woonomgeving en ook het veiligheidsgevoel blijken de afgelopen jaren iets te zijn teruggelopen.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.