gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Metamorfose voor stadion De Vijverberg

e4b1e862361da7fa25c2918f043751e8.jpg

Stadion De Vijverberg van De Graafschap maakt deze voetballoze periode een ware metamorfose door. Waar supporters van de Brigata Tifosi de buitenmuren verfraaien met schilderingen, organiseerde supportersgroep Oldies DTC afgelopen weekend een verfdag om de clubkleuren meer terug te laten komen in de Achterhoekse voetbaltempel.

Redactie REGIO8 |

"Het is de bedoeling dat alle trappen hier geschilderd worden, dat ze allemaal blauw-wit worden", aldus supporterscoördinator Dennis van Amerongen. "Dat is de binnenkant. Aan de buitenkant blijft de Brigata Tifosi bezig, nu zijn ze bezig met weer een nieuwe wandschildering." Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp beaamt dat het Doetinchemse stadion een ware metamorfose krijgt: "We zijn ongelofelijk trots op deze plek en op het stadion. We nodigden mensen al graag uit, maar nu doen we dat echt met een rondje stadion. Wat hier gebeurt, dat is onwaarschijnlijk mooi en daar ben ik de mannen ongelofelijk dankbaar voor." De Brigata Tifosi is na het stilleggen van de voetbalcompetitie op eigen initiatief gestart met het plaatsen van iconische schilderingen.

Naast beeltenissen bij de ingangen van diverse vakken, hebben de legendarische trainer Simon Kistemaker en het allereerste elftal van De Graafschap uit 1954 een plek gekregen op de buitenmuur. "Ik moet eerlijk zeggen dat ze zelf 'carte blanche' genomen hebben", geeft Ostendorp aan. De algemeen directeur is naar eigen zeggen nog altijd onder de indruk van de emotionele onthulling van de beeltenis van Henk 'Kappertje' Overgoor, eerder deze maand: "Toen de familie het doek weghaalde en daar de schildering van hun vader en echtgenoot zag, dat blijft me het meest bij. Maar ik kan niet zeggen welke het mooist is, het is pure kunst."

Wachten op herstart met publiek
Wat er vanuit de kwast van de Brigata Tifosi nog op de muren verschijnt is onbekend. Het project van Oldies DTC op de stadiontrappen is inmiddels voltooid. Voor alle supporters geldt dat ze nog een aantal maanden moeten wachten op de herstart van het Nederlandse voetbal. "Ik hoop dat we in september met zijn allen klaar zijn", aldus Van Amerongen. "Dat we het dan ook met zijn allen mogen gaan aanschouwen en weer voetbal mogen gaan kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.