gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Metaaldeeltjes in zand: strand ’t Hilgelo wordt schoongemaakt

401b30488cb4d271a560fa7eee2ec8ed

Bij recreatieplas ’t Hilgelo in Winterswijk is deze week begonnen met het zeven van het strandzand. Aanleiding is de vondst van metaaldeeltjes, waaronder stukjes lood, in het zand. Leisurelands, eigenaar en beheerder van ’t Hilgelo, wil zo de veiligheid van bezoekers waarborgen.

Viggo Zweverink | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Weken geleden vond iemand met een metaaldetector looddeeltjes en andere metaalfragmente in het zand van het strand. Deze persoon heeft dit direct gemeld, nadat hij vrij snel meerdere looddeeltjes aantrof. Volgens Kees Rutten van Leisurelands, eigenaar en beheerder van de recreatieplas, is er geen aanleiding voor grote bezorgdheid. In nauw overleg met de Omgevingsdienst Achterhoek is een schoonmaakplan opgesteld, dat nu wordt uitgevoerd. De metaaldeeltjes liggen er waarschijnlijk al vele jaren en zijn vermoedelijk afkomstig uit de periode dat ’t Hilgelo werd uitgegraven voor andere activiteiten.

“Het moment waarop we nu het strand aan het zeven zijn, is niet ideaal voor mensen die op deze tropische dagen verkoeling zoeken bij de recreatieplas. De hinder proberen we zo goed mogelijk te beperken. Het gaat om een deel van het strand dat is afgezet,” zegt Rutten. Bij het strandpaviljoen van de naastgelegen camping ondervinden ze vooral hinder van de hekken. “Dat gaat ten koste van de strandsfeer. Mensen komen minder gemakkelijk naar ons toe, maar we zijn wel blij dat het strand wordt schoongemaakt.”

Ook een Duitse bezoekster uit Vreden zegt dat het uitzicht op de hekken niet prettig is: “Gelukkig kunnen de kinderen wel het water in en kunnen we hier samen eventjes op het terras genieten. Verkoeling en ook hier kunnen zijn geeft viel Spaß voor de kinderen.”

Grondige aanpak, helft al klaar
Bezoekers hoeven zich geen zorgen te maken, aldus Rutten. Er zijn proefmonsters genomen op veel plekken van het strand, inclusief het deel dat het water ingaat. Hij omschrijft de schoonmaakoperatie als zorgvuldig en verwacht dat het probleem met de metaaldeeltjes is verholpen zodra het strandzand is gezeefd.

In totaal neemt de schoonmaak drie weken in beslag, waarvan inmiddels de helft voorbij is.

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.