gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Metaaldeeltjes in zand: strand ’t Hilgelo wordt schoongemaakt

401b30488cb4d271a560fa7eee2ec8ed.jpg

Bij recreatieplas ’t Hilgelo in Winterswijk is deze week begonnen met het zeven van het strandzand. Aanleiding is de vondst van metaaldeeltjes, waaronder stukjes lood, in het zand. Leisurelands, eigenaar en beheerder van ’t Hilgelo, wil zo de veiligheid van bezoekers waarborgen.

Viggo Zweverink | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Weken geleden vond iemand met een metaaldetector looddeeltjes en andere metaalfragmente in het zand van het strand. Deze persoon heeft dit direct gemeld, nadat hij vrij snel meerdere looddeeltjes aantrof. Volgens Kees Rutten van Leisurelands, eigenaar en beheerder van de recreatieplas, is er geen aanleiding voor grote bezorgdheid. In nauw overleg met de Omgevingsdienst Achterhoek is een schoonmaakplan opgesteld, dat nu wordt uitgevoerd. De metaaldeeltjes liggen er waarschijnlijk al vele jaren en zijn vermoedelijk afkomstig uit de periode dat ’t Hilgelo werd uitgegraven voor andere activiteiten.

“Het moment waarop we nu het strand aan het zeven zijn, is niet ideaal voor mensen die op deze tropische dagen verkoeling zoeken bij de recreatieplas. De hinder proberen we zo goed mogelijk te beperken. Het gaat om een deel van het strand dat is afgezet,” zegt Rutten. Bij het strandpaviljoen van de naastgelegen camping ondervinden ze vooral hinder van de hekken. “Dat gaat ten koste van de strandsfeer. Mensen komen minder gemakkelijk naar ons toe, maar we zijn wel blij dat het strand wordt schoongemaakt.”

Ook een Duitse bezoekster uit Vreden zegt dat het uitzicht op de hekken niet prettig is: “Gelukkig kunnen de kinderen wel het water in en kunnen we hier samen eventjes op het terras genieten. Verkoeling en ook hier kunnen zijn geeft viel Spaß voor de kinderen.”

Grondige aanpak, helft al klaar
Bezoekers hoeven zich geen zorgen te maken, aldus Rutten. Er zijn proefmonsters genomen op veel plekken van het strand, inclusief het deel dat het water ingaat. Hij omschrijft de schoonmaakoperatie als zorgvuldig en verwacht dat het probleem met de metaaldeeltjes is verholpen zodra het strandzand is gezeefd.

In totaal neemt de schoonmaak drie weken in beslag, waarvan inmiddels de helft voorbij is.

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.