gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meerdere Oezbeken uitgebuit vanuit pand in Aalten

de3bc51d35b4aab2f902b7182953f3ab.jpg

De elf Oezbeekse werknemers die dinsdag werden gearresteerd op het perceel van een restaurant in Aalten, leefden daar in erbarmelijke omstandigheden. Het was de tweede keer in korte tijd dat er illegale arbeidskrachten werden gevonden op de locatie.

Redactie REGIO8 |
"Vorige week bracht de inspectie ook al een bezoek en werden er acht personen met dezelfde nationaliteit aangetroffen", laat de gemeente weten over de eerdere controle van de Arbeidsinspectie. "Ook voor hen had hun werkgever geen tewerkstellingsvergunning aangevraagd." Die Oezbeken werkten vermoedelijk als bouwvakkers. De elf personen die dinsdagmiddag werden aangetroffen komen ook uit Oezbekistan en waren ook zonder de juiste papieren aan het werk. "Verder onderzoekt de Arbeidsinspectie of er sprake is van ernstige benadeling", meldt de gemeente Aalten.

De personen leefden in het pand aan de Dijkstraat onder 'erbarmelijke omstandigheden'. Zo sliepen ze met zeven personen op kamers zonder daglicht en waren er minimale sanitaire voorzieningen aanwezig. "Tijdens de controle in het pand probeerden de Oezbeken zich te verschuilen voor de inspecteurs", schetst de gemeente. "Ze werden onder meer aangetroffen in de kelder, achter gestapelde matrassen en enkelen hadden zich verschanst in een kast."

Waarom Oezbeken?
Volgens de Arbeidsinspectie worden er steeds vaker Oezbeken naar Nederland gehaald om hier te werken. Dat zou onder meer gebeuren door 'malafide aannemers', meldt de gemeente Aalten: "Vaak moeten ze hier onder erbarmelijke omstandigheden voor een laag loon werken." Een woordvoerder van de Arbeidsinspectie laat weten geen verklaring te hebben waarom het om Oezbeken gaat.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.