gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meerdere Oezbeken uitgebuit vanuit pand in Aalten

de3bc51d35b4aab2f902b7182953f3ab

De elf Oezbeekse werknemers die dinsdag werden gearresteerd op het perceel van een restaurant in Aalten, leefden daar in erbarmelijke omstandigheden. Het was de tweede keer in korte tijd dat er illegale arbeidskrachten werden gevonden op de locatie.

Redactie REGIO8 |
"Vorige week bracht de inspectie ook al een bezoek en werden er acht personen met dezelfde nationaliteit aangetroffen", laat de gemeente weten over de eerdere controle van de Arbeidsinspectie. "Ook voor hen had hun werkgever geen tewerkstellingsvergunning aangevraagd." Die Oezbeken werkten vermoedelijk als bouwvakkers. De elf personen die dinsdagmiddag werden aangetroffen komen ook uit Oezbekistan en waren ook zonder de juiste papieren aan het werk. "Verder onderzoekt de Arbeidsinspectie of er sprake is van ernstige benadeling", meldt de gemeente Aalten.

De personen leefden in het pand aan de Dijkstraat onder 'erbarmelijke omstandigheden'. Zo sliepen ze met zeven personen op kamers zonder daglicht en waren er minimale sanitaire voorzieningen aanwezig. "Tijdens de controle in het pand probeerden de Oezbeken zich te verschuilen voor de inspecteurs", schetst de gemeente. "Ze werden onder meer aangetroffen in de kelder, achter gestapelde matrassen en enkelen hadden zich verschanst in een kast."

Waarom Oezbeken?
Volgens de Arbeidsinspectie worden er steeds vaker Oezbeken naar Nederland gehaald om hier te werken. Dat zou onder meer gebeuren door 'malafide aannemers', meldt de gemeente Aalten: "Vaak moeten ze hier onder erbarmelijke omstandigheden voor een laag loon werken." Een woordvoerder van de Arbeidsinspectie laat weten geen verklaring te hebben waarom het om Oezbeken gaat.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”