Ulft, Nederland
Terug

Meer vrouwen bij brandweer, maar er is ruimte voor veel meer

cd4cf3518c4a628a3b4e1c8ba394a586.jpg

Beetje bij beetje weten vrouwelijke vrijwilligers de brandweerposten in de Achterhoek beter te vinden. Met name langs de grens loopt het percentage voorzichtig op, maar in zijn algemeenheid is er nog een wereld te winnen binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG).

Jasper Hazelaar |
Binnen de VNOG is op dit moment zeven procent van de vrijwilligers vrouwelijk. In de Achterhoek gaat het om 8,6%. Dit terwijl er niet minder vrouwen in de regio wonen. “Wat we kunnen aangeven is dat er vergeleken met afgelopen jaren steeds meer vrouwen bij onze brandweerposten actief zijn”, meldt een woordvoerder. Opvallend is dat met name bij korpsen langs de grens, zoals in Suderwick/Dinxperlo, meer vrouwen onder de vrijwilligers zitten. “Soms wel dertien tot bijna zeventien procent”, aldus de woordvoerder. “Een duidelijke verklaring is hier niet voor te geven.”

Aangezien de brandweer ernaar streeft om een ‘afspiegeling van de samenleving’ te zijn, is er nog wel een wereld te winnen. “Meer vrouwen horen hier dus ook bij, evenals een vertegenwoordiging uit andere groepen zoals LGBTQ en migranten”, aldus de woordvoerder. “Kortom iedereen is welkom bij de brandweer. Wij werven ongeacht geslacht, achtergrond, religie etcetera. Dit mag ook niet in verband met discriminatie.”

Nieuwe campagne
Ook dit jaar hoopt de brandweer met een wervingscampagne nieuwe vrijwilligers te trekken. Omdat het opleiden twee jaar kost, is nieuwe aanwas altijd welkom. Dringende tekorten binnen de VNOG zijn er niet, ook niet in de Achterhoek. “Er zijn geen brandweerposten waar de nood hoog is, wel zijn er plaatsen met brandweerposten waar je bepaalde demografische ontwikkelingen ziet”, aldus de woordvoerder. “Denk aan jonge mensen die na hun studie in een van de grote steden daar blijven werken of wonen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.