gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meedoen aan Geglij in de Wei? Eerst moet er gekeurd worden

0f94d8ec0774bd758940051c5c98db7d.jpg

Eens in de drie jaar verrijst er in Beek een imposante schans waar deelnemers vanaf glijden met zelfgebouwde voertuigen, in de geest van Tobbedansen. Maar voordat er één bootje de lucht in mag, moet het langs keurmeester Mats ten Vaarwerk.

Bart Sollman | Mees Pelgrim |  | Aangepast op
“Allereerst kijk ik of het een beetje deugdelijk is”, zegt Ten Vaarwerk. “Dat is natuurlijk een brede term, maar het moet gewoon goed in elkaar zitten, de helling aankunnen. En ook zaken als gewicht en scherpe onderdelen spelen mee.” Voor het team van Altop, waarvan drie stagiaires het voertuig bouwden, is het spannend of de boot door de keuring komt. Jordy Peters, een van hen, twijfelt of hij er donderdag zelf wel in stapt. “Ik durf er niet in”, bekent hij. “Ik wil ook gewoon niet nat worden.”

Ten Vaarwerk weet uit eigen ervaring hoe fout het kan gaan. “Drie jaar geleden had ik zelf een ongelukje. Sindsdien ben ik gevraagd om de voertuigen technisch te beoordelen. Noem het maar ironisch.” Dit jaar valt op dat deelnemers vooral teruggrijpen op het klassieke ontwerp: een traditioneel bootje met een vlakke onderkant. “Die doen het gewoon het best,” aldus Ten Vaarwerk. “Minder spektakel, meer stabiliteit.” Toch blijft het spannend. “Het gaat vrij hard, dus het moet veilig”, zegt hij. “Alleen dan kunnen we het over drie jaar weer organiseren.”

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.