gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meedoen aan Geglij in de Wei? Eerst moet er gekeurd worden

0f94d8ec0774bd758940051c5c98db7d

Eens in de drie jaar verrijst er in Beek een imposante schans waar deelnemers vanaf glijden met zelfgebouwde voertuigen, in de geest van Tobbedansen. Maar voordat er één bootje de lucht in mag, moet het langs keurmeester Mats ten Vaarwerk.

Bart Sollman | Mees Pelgrim |  | Aangepast op
“Allereerst kijk ik of het een beetje deugdelijk is”, zegt Ten Vaarwerk. “Dat is natuurlijk een brede term, maar het moet gewoon goed in elkaar zitten, de helling aankunnen. En ook zaken als gewicht en scherpe onderdelen spelen mee.” Voor het team van Altop, waarvan drie stagiaires het voertuig bouwden, is het spannend of de boot door de keuring komt. Jordy Peters, een van hen, twijfelt of hij er donderdag zelf wel in stapt. “Ik durf er niet in”, bekent hij. “Ik wil ook gewoon niet nat worden.”

Ten Vaarwerk weet uit eigen ervaring hoe fout het kan gaan. “Drie jaar geleden had ik zelf een ongelukje. Sindsdien ben ik gevraagd om de voertuigen technisch te beoordelen. Noem het maar ironisch.” Dit jaar valt op dat deelnemers vooral teruggrijpen op het klassieke ontwerp: een traditioneel bootje met een vlakke onderkant. “Die doen het gewoon het best,” aldus Ten Vaarwerk. “Minder spektakel, meer stabiliteit.” Toch blijft het spannend. “Het gaat vrij hard, dus het moet veilig”, zegt hij. “Alleen dan kunnen we het over drie jaar weer organiseren.”

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.