gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Media belaagd bij onthaal De Graafschap

b604e4bd48dc7a1e06ad235c773909e5.jpg

Enkele journalisten zijn vrijdagnacht belaagd toen een grote groep supporters de spelers van De Graafschap onthaalde bij stadion De Vijverberg. Een fotojournalist raakte hierbij lichtgewond aan zijn duim.

Kevin ten Dolle |
De Graafschap had vrijdagavond kunnen promoveren naar de eredivisie, maar een gelijkspel in Amsterdam tegen Jong Ajax (1-1) was niet genoeg. Bij het onthalen van de spelersbus zongen de toegestroomde supporters enkele liederen en werd er vuurwerk afgestoken, waarna volgens Omroep Gelderland enkele media werden belaagd. "Ik weet niet of ik alle details inmiddels ken, maar van wat ik heb begrepen was er een persfotograaf die foto's wilde maken van een groep supporters", gaf burgemeester Mark Boumans zaterdagochtend aan in het NOS Radio 1 Journaal. "Daar werd vrij veel verlichting bij gebruikt en dat werd niet zo op prijs gesteld."

De supporters liepen vervolgens naar de persfotograaf toe. "Daar is het nodige duw- en trekwerk bij ontstaan, waarbij de fotograaf naar ik begrijp zijn duim bezeerd heeft", aldus Boumans. "De politie en stewards hebben goed ingegrepen, waarmee erger is voorkomen. Maar laat ik duidelijk zijn: dit is natuurlijk niet te tolereren. Dus dit wil ik echt niet weer zien in de toekomst." Boumans bevestigt dat geen van de supporters is aangehouden. De fotograaf wil zaterdag aangifte doen. "We hebben wel gezien dat een aantal supporters echt te veel drank op had en vervelend was", zegt Boumans. "Die zijn allemaal op de bon geslingerd, gelukkig."

Verwondingen aan duim
Roland Heitink zegt dat de fotograaf van zijn persbureau tegen een busje aan werd geduwd door de supporters. "Hij heeft zich klein gemaakt, over zijn camera heen. In zijn beleving heeft de aanval een paar minuten geduurd", aldus de eigenaar van Persbureau Heitink tegenover Omroep Gelderland. De persfotograaf is volgens Heitink hevig aangedaan: "We hebben nagepraat. Hij heeft slecht geslapen. In principe filmen we alleen. Wat is het probleem?" De fotograaf is bij het incident gewond geraakt aan zijn hand. Heitink: "En hij is beurs aan de zijkant van zijn lichaam."

'Rustig en vriendelijk'
De burgemeester geeft bij Radio 1 verder aan dat de actie overwegend rustig en vriendelijk verliep: "Mensen waren beheerst en hebben afstand gehouden van de spelersgroep en de bus. Nadat de directeur van de club daartoe opriep, zijn ze naar huis gegaan. Een aantal mensen bleef vervelend doen en vuurwerk afsteken. Die mensen zijn in de kladden gegrepen." De politie heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar het incident.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.