Ulft, Nederland
Terug

Mart Smeets, Flemming en Achterhoekse doedelzakken op Zwarte Cross

529a5f5e74b1cb3d56d85797d65dba65.jpg

De line-up van de Zwarte Cross is donderdagmiddag weer aangevuld met een nieuwe lading artiesten. Onder meer Gavin DeGraw, Flemming en sportjournalist Mart Smeets reizen dit jaar af naar de Engelse Schans in Lichtenvoorde.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Popzanger Gavin DeGraw brengt volgens de organisatie een dosis ‘feel-goodklassiekers’ mee, zoals zijn bekendste nummer I Don’t Want to Be, dat in 2003 uitkwam. Tegelijkertijd komt ook sportjournalist Mart Smeets naar de Zwarte Cross. Hij geeft in de Theatertent een interview over zijn carrière in onder meer de sportjournalistiek.

Grooven kan volgens de organisatie ook op de klanken van de Highland Valley Pipes and Drums uit Borculo. Deze doedelzakband behoort tot een van de grootste Schotse muziekorganisaties van Nederland. Ook is de Nederlandse zanger Flemming toegevoegd aan de lange lijst van meer dan 400 artiesten. De geboren Brabander is onder meer bekend van zijn nummers Amsterdam en Automatisch.

De line-up van de Zwarte Cross is met 398 artiesten ‘bijna compleet’. Eerder werden al namen zoals Normaal, Willeke Alberti en Racoon bekendgemaakt. Het festival vindt plaats op 17, 18, 19 en 20 juli in Lichtenvoorde.

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.