gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Terborg krijgt gevangenisstraf voor opblazen eigen wasmachine

1d7dc278bb9a09df6001362b1acae710

Een 37-jarige man uit Terborg is veroordeeld voor het veroorzaken van een explosie in zijn eigen badkamer in juni van dit jaar. Ook had hij professioneel vuurwerk in zijn woning. De man heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd gekregen, waarvan zeven voorwaardelijk.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Op woensdag 12 juni zorgde de man voor de nodige commotie rondom de Nassauhof in Terborg. Een voorbijganger zag rook uit de woning van de Terborgenaar komen en schakelde de hulpdiensten in. De rechtbank laat weten dat de man bezig was met een 'experiment' in zijn badkamer: "Hij wilde buskruit maken, wat leidde tot de explosie van zijn wasmachine. Door de explosie raakte de inventaris van de badkamer beschadigd, en het tegelwerk brak en scheurde. Daarnaast werd een ruit in de voorgevel volledig eruit geblazen."

Die woensdagavond werd de man aangehouden nadat de politie ter plaatse kwam. Enkele uren later rukten de hulpdiensten opnieuw uit naar de woning aan de Nassauhof, waarbij ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld. Het bleek dat de man professioneel vuurwerk in zijn bezit had.

Kwalijk
Naast de gevangenisstraf krijgt de man ook een meldplicht en moet hij zich laten behandelen. "De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij experimenteerde met explosieve stoffen in een tussenwoning, midden in een woonwijk, en daar professioneel vuurwerk bewaarde," aldus de uitspraak.

Lees ook

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.