gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Terborg krijgt gevangenisstraf voor opblazen eigen wasmachine

1d7dc278bb9a09df6001362b1acae710

Een 37-jarige man uit Terborg is veroordeeld voor het veroorzaken van een explosie in zijn eigen badkamer in juni van dit jaar. Ook had hij professioneel vuurwerk in zijn woning. De man heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd gekregen, waarvan zeven voorwaardelijk.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Op woensdag 12 juni zorgde de man voor de nodige commotie rondom de Nassauhof in Terborg. Een voorbijganger zag rook uit de woning van de Terborgenaar komen en schakelde de hulpdiensten in. De rechtbank laat weten dat de man bezig was met een 'experiment' in zijn badkamer: "Hij wilde buskruit maken, wat leidde tot de explosie van zijn wasmachine. Door de explosie raakte de inventaris van de badkamer beschadigd, en het tegelwerk brak en scheurde. Daarnaast werd een ruit in de voorgevel volledig eruit geblazen."

Die woensdagavond werd de man aangehouden nadat de politie ter plaatse kwam. Enkele uren later rukten de hulpdiensten opnieuw uit naar de woning aan de Nassauhof, waarbij ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld. Het bleek dat de man professioneel vuurwerk in zijn bezit had.

Kwalijk
Naast de gevangenisstraf krijgt de man ook een meldplicht en moet hij zich laten behandelen. "De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij experimenteerde met explosieve stoffen in een tussenwoning, midden in een woonwijk, en daar professioneel vuurwerk bewaarde," aldus de uitspraak.

Lees ook

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.