gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Terborg krijgt gevangenisstraf voor opblazen eigen wasmachine

1d7dc278bb9a09df6001362b1acae710

Een 37-jarige man uit Terborg is veroordeeld voor het veroorzaken van een explosie in zijn eigen badkamer in juni van dit jaar. Ook had hij professioneel vuurwerk in zijn woning. De man heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd gekregen, waarvan zeven voorwaardelijk.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Op woensdag 12 juni zorgde de man voor de nodige commotie rondom de Nassauhof in Terborg. Een voorbijganger zag rook uit de woning van de Terborgenaar komen en schakelde de hulpdiensten in. De rechtbank laat weten dat de man bezig was met een 'experiment' in zijn badkamer: "Hij wilde buskruit maken, wat leidde tot de explosie van zijn wasmachine. Door de explosie raakte de inventaris van de badkamer beschadigd, en het tegelwerk brak en scheurde. Daarnaast werd een ruit in de voorgevel volledig eruit geblazen."

Die woensdagavond werd de man aangehouden nadat de politie ter plaatse kwam. Enkele uren later rukten de hulpdiensten opnieuw uit naar de woning aan de Nassauhof, waarbij ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld. Het bleek dat de man professioneel vuurwerk in zijn bezit had.

Kwalijk
Naast de gevangenisstraf krijgt de man ook een meldplicht en moet hij zich laten behandelen. "De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij experimenteerde met explosieve stoffen in een tussenwoning, midden in een woonwijk, en daar professioneel vuurwerk bewaarde," aldus de uitspraak.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.