gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Terborg krijgt gevangenisstraf voor opblazen eigen wasmachine

1d7dc278bb9a09df6001362b1acae710

Een 37-jarige man uit Terborg is veroordeeld voor het veroorzaken van een explosie in zijn eigen badkamer in juni van dit jaar. Ook had hij professioneel vuurwerk in zijn woning. De man heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd gekregen, waarvan zeven voorwaardelijk.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Op woensdag 12 juni zorgde de man voor de nodige commotie rondom de Nassauhof in Terborg. Een voorbijganger zag rook uit de woning van de Terborgenaar komen en schakelde de hulpdiensten in. De rechtbank laat weten dat de man bezig was met een 'experiment' in zijn badkamer: "Hij wilde buskruit maken, wat leidde tot de explosie van zijn wasmachine. Door de explosie raakte de inventaris van de badkamer beschadigd, en het tegelwerk brak en scheurde. Daarnaast werd een ruit in de voorgevel volledig eruit geblazen."

Die woensdagavond werd de man aangehouden nadat de politie ter plaatse kwam. Enkele uren later rukten de hulpdiensten opnieuw uit naar de woning aan de Nassauhof, waarbij ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld. Het bleek dat de man professioneel vuurwerk in zijn bezit had.

Kwalijk
Naast de gevangenisstraf krijgt de man ook een meldplicht en moet hij zich laten behandelen. "De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij experimenteerde met explosieve stoffen in een tussenwoning, midden in een woonwijk, en daar professioneel vuurwerk bewaarde," aldus de uitspraak.

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.