gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Hengelo veroordeeld voor betrokkenheid bij dodelijk ongeval

265e6f0ea9ee461beae3b2fa91fcd1e4

De 44-jarige man uit Hengelo die in september 2022 een ongeval veroorzaakte waarbij een 75-jarige dorpsgenoot overleed, moet een geldboete betalen van 1000 euro. De man wordt vrijgesproken van het veroorzaken van een ongeval door schuld, maar is wel veroordeeld voor het veroorzaken van een gevaarlijke wegsituatie.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
"De man zag in een moment van onoplettendheid een motorrijder over het hoofd en verleende hem daarom geen voorrang", aldus de rechtbank. "Hoewel de gevolgen van het ongeluk onmiskenbaar groot zijn, gaat het om een verkeersfout. Dit is juridisch gezien een overtreding en niet een misdrijf." De officier van justitie eiste dat de man ongeval door schuld zou worden opgelegd, maar hier ging de rechtbank niet in mee. Ook vindt de rechtbank het niet nodig dat er een voorwaardelijke rijontzegging wordt uitgedeeld.

Bij de uitspraak is meegenomen dat de bestuurder na het ongeval eerste hulp bood aan het slachtoffer en contact heeft gezocht met de nabestaanden. "De man toont zich uitermate schuldbewust en het ongeluk had ook op hem en zijn gezin een grote impact", laat de rechtbank weten. Ook waarderen ze het wederzijdse medeleven.

Afslaan op de Ruurloseweg
In de ochtend van 11 september 2022 vond het ongeval plaats op de Ruurloseweg. De 44-jarige man wilde met zijn busje links afslaan naar een woning, maar zag daarbij de motorrijder uit tegengestelde richting over het hoofd met een aanrijding tot gevolg. De 75-jarige Hengeloër overleed ter plaatse.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.