gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

00ba73977859c999955c3af9a49a3ccd.jpg

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan de politieke soap rondom het thema. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem wast per 1 april de kleren van bewoners uit Montferland met een zorgindicatie, die daar behoefte aan hebben. Wethouder Ingrid Wolsing is trots dat de nieuwe invulling nu van start is gegaan.

Bart Sollman | Mees Pelgrim | Mack Delleman |  | Aangepast op
“Ik ben absoluut een trotse wethouder. We hebben in een korte tijd een hele mooie service neergezet met z’n allen. Dat hebben we gedaan met een aantal mooie partners, waaronder dus Mabeon”, legt Wolsing uit. De wasservice in de gemeente is bedoeld voor mensen die daar zelf, om wat voor reden dan ook, niet toe in staat zijn. In de gemeente maken zo’n honderd inwoners gebruik van de service. “Ondanks de drukke periode wilden we alles zorgvuldig doen en het goed regelen voor de kwetsbare mensen die van de wasservice afhankelijk zijn”, aldus de wethouder.

In de zoektocht naar een nieuwe partner had de gemeente duidelijk voor ogen aan welke eisen die moest voldoen. Een van de belangrijkste punten was het lokale aspect dat nu lijkt te zijn opgelost. Voorheen werd de was gedaan in Harderwijk, maar dat is volgens Wolsing in deze tijd niet te verantwoorden. Dat moest dus anders. Ook werd gezocht naar een ondernemer die ruimte biedt aan personeel met afstand tot de arbeidsmarkt, en met succes.

Soap nog niet helemaal voorbij
Het zoeken naar een nieuwe samenwerking ging niet zonder slag of stoot. De wasservice is de afgelopen jaren al vaker onderwerp van debat geweest in de gemeenteraad. Alhoewel de opening in Doetinchem voor een positieve stemming zorgt, is er volgens Toon Schepers ook nog werk aan de winkel: “We zijn nu heel blij en trots dat we de samenwerking aangaan met een lokale partij. Het is in dat opzicht pas het begin van iets heel moois. Tegelijkertijd is de wasservice nog steeds een verplichting. Hopelijk wordt het in de toekomst iets vrijwilligs.”

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.