gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lynx geboren in Wildpark Anholter Schweiz

29060444e94c4f3fc895e7cbc15488aa.jpg
Redactie REGIO8 |

"Voor ons is het heel bijzonder", aldus dierenverzorger Patrick Rutjes. "Het is de eerste keer, dus daar zijn we wel trots op." Vorig jaar kwam er een nieuw vrouwtje naar het wildpark, maar ze was te jong om al jongen te krijgen. "Nu had ze de juiste leeftijd en met het mannetje ging het ook goed, dus nu hebben we een jonge lynx!" Het welpje is een vrouwtje en heeft de naam Lissy gekregen.

Woensdagmiddag kwam de dierenarts in het park om een gezondheidscheck te doen. "Ze is ontwormd en ze heeft een chip gekregen", aldus Rutjes. "Het is maar één jong en dat is wel een voordeel, want dan krijgt hij in ieder geval genoeg melk." Het jonge beestje werd na de controle weer terug gezet in het hok, waar ze beschut lag te wachten op haar moeder. Voorlopig blijft Lissy nog bij haar ouders in Anholter Schweiz. "Mocht er een andere dierentuin geïnteresseerd zijn en op zoek zijn naar een lynx, kan het zijn dat ze nog gaat verhuizen, maar voorlopig blijft ze hier."

Foto: Marcel Bressers

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.