gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lichtjestocht keert weer terug bij verzorgingshuizen Azora

a95cb9d0bbdfe94de394677c8c6a2250.jpg

Medewerkers van verzorgingshuizen in Ulft en Gendringen willen bewoners tijdens de donkere dagen tussen kerst en oud en nieuw opvrolijken met een parade van verlichte trekkers. In januari werd dit ook gedaan om de bewoners een hart onder de riem te steken na een heftige periode door een corona-uitbraak.

Tim Rondeel |
"We hebben toen zoveel leuke reacties gekregen van de bewoners", laat Elona Kemperman, een van de initiatiefnemers van zorgorganisatie Azora, weten. "Nu willen we in de donkere dagen na kerst weer een lichtje laten schijnen voor de mensen." Op donderdagavond 29 decemeber trekt de tocht weer door Ulft en Gendringen. Een van de drijfveren voor de organisatie is om de eenzaamheid van ouderen tijdens de feestdagen tegen te gaan. Het nieuws van een nieuwe lichtjestocht werd bij inwoners van verzorgingshuizen De Meulenbeek, Debbeshoek en De Oevelgunne met open armen ontvangen: "De cliënten wilden gelijk weten hoe laat en wanneer het was. We hebben veel leuke reacties gekregen vanuit Ulft en Gendringen, ook veel collega's die zelf kleinkinderen hebben waren gelijk enthousiast."Ook over de medewerking van de boeren hoeft de organisatie niet te klagen. "Ze lieten meteen weten dat ze mee willen doen", geeft Kemperman aan.

In januari deden er ongeveer dertig trekkers mee, dit aantal werd binnen de kortste keren weer bereikt. "Ze wilden het nog groter maken maar dan wordt het voor ons te ingewikkeld om te regelen." De organisatie heeft dit jaar al meer voeten in aarde omdat het nu als een officieel evenement geregistreerd staat. Daardoor moeten ze wel officiële verkeersregelaars zien te vinden: "Als we niet voldoende verkeersregelaars hebben kan het helaas niet doorgaan omdat we dan niet verzekerd zijn."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.