gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liberation Routes geopend in Didam

f1bcbd4badad030d6f1d090d7b1ebfb8

Ter gelegenheid van de bevrijding van Didam 77 jaar geleden, zijn donderdag de Liberation Routes gepresenteerd door de Oudheidkundige Vereniging Didam. De zes verschillende routes leiden je langs diverse plekken die met de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding te maken hebben.

Charlotte van de Kant |
“Alle routes starten vanaf Jan&Jan in Didam”, vertelt Theo te Wil van de Oudheidkundige Vereniging Didam. “We hebben het eerste gedenkteken daar ook geplaatst op het terras. De burgemeester gaat de Liberation Routes officieel openen, dat doet hij door wat er om de gedenkteken heen zit er vanaf te halen. Dat is de officiële opening van de bevrijdingsroutes.” Onderweg zijn verschillende verhalen te lezen over wat er op een bepaalde plek is gebeurd. Het gedenkteken bij de start van de route vertelt het verhaal van de joodse militair Sally Löwenstein, die op 13 mei 1940 sneuvelde op de Grebbeberg.

De route is gemaakt om de bevrijding van de oude gemeente Didam en de oorlogsverhalen in beeld te krijgen. “Je kunt de verhalen waar ze werkelijk gebeurd zijn ook volgen en in feite ook een beetje beleven”, aldus Te Wil. Door middel van een boekje of de app Routabel kun je de routes, die variëren van zeven tot bijna 49 kilometer, lopen of fietsen. De routes zijn mede tot stand gekomen dankzij subsidies van de gemeente Montferland, de provincie Gelderland en Gelderland Herdenkt.

Bevrijding door Canadezen
Ook de route die de Canadezen aflegde om Didam te bevrijden is te beleven. “Het is een bevrijdingsroute, dus er staan ook gedenktekens op de route die de Canadezen hebben afgelegd om Didam te bevrijden”, laat Te Wil weten. “Bijvoorbeeld aan de Frieslandweg in Nieuw-Dijk.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.

Waterstofbus-Arriva

Andere cao houdt streekvervoer Achterhoek buiten staking

Ondanks de landelijke staking in het streekvervoer rijden de bussen en treinen in de Achterhoek wel. De reden dat buschauffeurs en machinisten in onze streek wel gewoon rijden komt volgens het FNV doordat in de Achterhoek een andere cao geldt.