gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Legotheek Eefde groeit uit haar jasje en breidt verder uit

48428faa86dfdbd77c698bb7cc2a1081

De eerste legotheek ter wereld en de grootste van Nederland is gevestigd in Eefde en telt inmiddels zo'n 3.000 volledige legosets en 300.000 losse legosteentjes. De legotheek werkt net zoals een reguliere bibliotheek ook werkt, maar dan met het befaamde Deense speelgoed.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Je sluit een lidmaatschap af, daar betaal je dan een x-bedrag per jaar voor. Daarnaast betaal je bij ons nog een kleine vergoeding voor de sets die je leent”, zegt Margaretha van de werfhorst, vrijwilliger en hèt gezicht van de legotheek. “Dat begint bij dertig cent per week tot twaalf euro per week, maar dat is afhankelijk van welke set je leent.” Sets die dertig cent per week kosten kunnen in een paar uur in elkaar gezet worden, terwijl je met de duurdere een paar weken zoet kan zijn.

De legotheek in Eefde viert dit jaar haar tienjarig jubileum en is flink aan het uitbreiden. Vrijwilliger Margaretha ziet het aantal leden nog steeds toenemen. “Op dit moment staat de teller volgens mij op 1937. Omdat wij vrij snel groeien en veel sets hebben, hebben we er een verdieping bij gezet om meer LEGO te kunnen plaatsen in de toekomst”, aldus Van de werfhorst. “Het is echt een succes. We bestaan dit jaar tien jaar, dus dat zegt al genoeg.

In 2015 begonnen de broers Jeroen en Frans Snijders Blok de legotheek omdat zij zelf veel lego op zolder hadden liggen. Volgens vrijwilliger Van de werfhorst is dit iets wat bij veel mensen voorkomt. “Als kind kreeg je een LEGO-set en dat maakte je dan en stond het vervolgens te verstoffen. Dat is tegenwoordig nog steeds zo”, aldus Van de werfhorst. “Daarom is dit zo'n ideaal systeem. Je leent een set bij ons, je bouwt hem één keer. Je breekt hem eraf en je kunt de volgende set bouwen.”

Een team van dertig vrijwilligers zorgen ervoor dat iemand na uren lang bouwen toch niet dat ene steentje mist. “Zij checken dan doormiddel van een lijst of alle onderdelen van een bepaalde set aanwezig zijn”, zegt Van de werfhorst. Volgens haar zal lego altijd populair blijven, mede doordat het zo'n simpel concept is. “Het is ook heel educatief. Voor kinderen is het kleur herkennen, een bouwtekening lezen en een beetje fantasie gebruiken.”


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.