Ulft, Netherlands

Leerlingen zamelen flessen in voor slachtoffers in Turkije en Syrië

Op meerdere basisscholen in de Achterhoek, waaronder Borculo en Ruurlo zamelen leerlingen flessen in voor slachtoffers van de verwoestende aardbevingen in Turkije en Syrië. Ook in Doetinchem is een actie gestart om geld in te zamelen voor het rampgebied.
Serena Speet | 10 februari 2023 16:07 | Aangepast op 10 februari 2023 16:07
"We vinden het belangrijk dat de kinderen weten dat ze van betekenis kunnen zijn, ook al is de afstand groot", vertelt Leonor Posthumus, locatie coördinator van basisschool Kiezel en Kei. "En meegeven dat als er iets gebeurd, dat je niet alleen bent en er mensen zijn die je kunnen en willen helpen. Hoe erg het ook is, door samen de schouders eronder te zetten kun je van betekenis zijn." Basisscholen OBS Kiezel en Kei, school Noord en de Heuvelschool hebben de actie samen opgezet. Familieleden van een aantal leerlingen op de scholen zijn getroffen door de aardbevingen, wat voor het schoolbestuur nog een reden was om de actie op touw te zetten: "Op deze manier kunnen we toch iets doen", aldus Posthumus. De scholen zamelen twee weken lang flessen in en maken het geld dat ze daarmee ophalen over aan Giro55.
De kinderen zijn volgens de coördinator erg onder de indruk van het nieuws over de aardbevingen. "Ze zien op het journaal beelden van kinderen die onder het puin vandaan gehaald worden en dat komt binnen", vertelt Posthumus. Leerlingen van alle drie de basisscholen zijn direct begonnen met inzamelen en komen volgens de coördinator dagelijks binnen met tassen vol. Een streefbedrag hebben de scholen niet. "Maar we zien kinderen ook met envelopjes met geld binnenkomen, omdat ze geen flessen meer hadden. Het is mooi om te zien dat ze zo betrokken en begaan zijn."
Flessenactie ook in Ruurlo
Op basisschool Kerst Zwart in Ruurlo, waar Posthumus zorgcoördinator is, is een eenzelfde actie gestart. Inwoners kunnen ook daar onder schooltijd statiegeldflessen komen brengen. "Ook daar komt veel binnen", vertelt Posthumus. "Horecaondernemers komen zelfs kratten bier brengen. We moesten daar vandaag (vrijdag red.,) al naar de supermarkt omdat het anders te veel wordt om in de school te laten staan." Inwoners kunnen onder schooltijd hun lege flessen naar de basisscholen in Ruurlo en Borculo brengen.

Familieleden verloren
Ook Samican Yaksan, een leerling op het Houtkamp College in Doetinchem, haalt geld op voor het rampgebied. Samican heeft familieleden verloren bij de aardbevingen in Turkije. Hij helpt mee in een Doetinchemse barbershop en knipt vrijdag op school om geld op te halen voor de slachtoffers. Alles wat de leerling ophaalt wordt verdubbeld door de rector van het Houtkamp College.

Foto's: Leonor Posthumus

Lees ook

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Doetinchemse Uitdaging verhuist met ontmoetingsplek en 'Sjop' naar nieuw onderkomen

De Doetinchemse Uitdaging is met twee initiatieven verhuisd naar horecagelegenheid Streeckgenoot. Na...

Paskerk in Doetinchem straalt door kaarslicht tijdens populaire Gulden Mis

In aanloop naar kerstavond is woensdag de Gulden Mis gehouden in de Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopnem...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...