Ulft, Netherlands

 

Landgoed Keppel wil zeven woningen realiseren

De beheerders van Landgoed Keppel in Laag-Keppel willen zeven nieuwe woningen realiseren op hun grond en krijgen groen licht van de gemeente Bronckhorst om dat te doen. De komst van de huizen zorgt er voor dat krakers een boerenschuur op het landgoed moeten verlaten.
Tim Rondeel | 26 januari 2023 11:42 | Aangepast op 26 januari 2023 11:42
“Voor de uitvoering van onze plannen zal de illegale kraaksituatie inderdaad moeten worden beëindigd”, laat rentmeester van Landgoed Keppel, Frans van Lynden, weten. De plannen voor herindeling van de schuur waren er volgens de rentmeester al voor de krakers kwamen, dit is dus geen reden geweest. Van Lynden geeft aan dat er contact is geweest met de krakers en dat er een bruikleenovereenkomst is aangeboden tot aan de start van de uitvoering: “Dat aanbod hebben de krakers helaas afgewezen.” De krakers zitten sinds december 2020 in een schuur op Landgoed Keppel, aan de Eldrikseweg. Op deze plek moet één twee-onder-een-kapwoning en één vrijstaande woning komen.

Ook willen de beheerders een opslagschuur verplaatsen van de Hummeloseweg naar de Dorpsstraat. "Helaas heeft het gebrek aan sociale controle op de huidige locatie geleid tot meerdere diefstallen en zijn ook daadwerkelijk (dure) materialen ontvreemd”, aldus van Lynden. “Los daarvan is het de wens voor Landgoed Keppel om één centraal binnen het landgoed gelegen landgoedwerf in te richten.” Op de huidige plek van de schuur, aan de bosrand tussen Laag-Keppel en Hummelo, moeten vier geschakelde huurwoningen komen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Bronckhorst|Landgoed Keppel|

Meest gelezen

Vrachtwagen vol met aardappelen kantelt in Ruurlo

Redactie REGIO8 | 27 mrt 2023 14:15

Grootste verkeersader van de Achterhoek gaat twee weken dicht

Charlotte van de Kant | Davie Klein Gunnewiek | 29 mrt 2023 15:20

Lees ook

Bronckhorst geeft cadeau aan getroffenen

Bronckhorst wil partijen die getroffen zijn door de lockdown een hart onder de riem steken door midd...

TERUGBLIK - Burgemeester Bronckhorst ziet toekomst voor boeren

REGIO8 blikt in een eindejaarsinterview met burgemeester Marianne Besselink terug op het jaar 2022 i...

Bronckhorster cadeaukaart 'Hier he'j wat' moet economie versterken

In Bronckhorst wordt een cadeaukaart gelanceerd die ingeleverd kan worden bij alle ondernemingen in ...

Auto in brand na eenzijdig ongeluk bij Toldijk

Een auto met daarin een gezin is zaterdagavond in het buitengebied van Toldijk tegen een boom gebots...

'Vrijwilliger van het Jaar' gehuldigd op nieuwjaarsreceptie Bronckhorst

Wim Gudde uit Kranenburg is woensdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Bronckhorst ...

Dorpsstraat in Laag-Keppel vanaf maart weer afgesloten

De Dorpsstraat in Laag-Keppel is vanaf maandag 20 maart afgesloten voor doorgaand verkeer. Door het ...