gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kruisberg wil bruisen ondanks coronatijd

ad2e7b828ae87befa17139dea81983e4.jpg

De Moederdag Drive-through van de Kruisberg Bruist in Doetinchem, waar cadeautjes voor moeders konden worden gekocht en opgehaald, liep zondag mede door tegenvallende weersomstandigheden niet storm. Door de coronacrisis moet het ondernemerscollectief zoeken naar manieren om toch bij de klant te komen.

Redactie REGIO8 |

“We hadden het liever anders gewild met Moederdag, dat er meer leven was geweest en meer publiek”, vertelt onderneemster Jeanette Saffrie van JP Style Over. “Maar helaas, het is zoals het is, en dan hebben wij zoiets van, mij moeten even omdenken.” De Kruisberg Bruist is een bundeling van ondernemers die zich samen proberen te versterken. Het idee van de Moederdag Drive-through kwam voort uit de noodzaak om de bekendheid van het collectief te vergroten. “Wij zitten heel vaak te brainstormen wat we kunnen doen om onszelf op de kaart te zetten, want het is nog steeds een beetje onduidelijk in de omgeving wat wij eigenlijk doen.”

Het Rijksvastgoedbedrijf heeft de oude gevangenis te koop staan, maar tot de verkoop is het een broeinest van bedrijvigheid. Hoewel de Prison Escape op de locatie een succes is, en bijvoorbeeld ook het brommermerk Brekr is ontstaan in de Kruisbergse bossen, zijn er volgens Saffrie bedrijven die minder in de picture staan. Reden voor de ondernemers om initiatieven te blijven organiseren: “Wij vinden het heel leuk dat mensen zien wat we aan het doen zijn”, benadrukt Saffrie. “We gaan zeker verder om leuke dingen hier neer te zetten, want de Kruisberg bruist.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.