Ulft, Nederland
Terug

Kookadvies drinkwater Didam opgeheven

b90f1f5224b033b05c70636972a6eb6c.jpg

Inwoners van Didam en omliggende dorpen hoeven het kraanwater niet langer te koken voor consumptie. Vitens heeft het kookadvies vrijdagmiddag ingetrokken. Een week geleden, op vrijdag 11 augustus, werd er in een drinkwaterreservoir in Didam een lichte verontreiniging aangetroffen. Er zaten enterococcen-bacteriën in het reservoir. Deze zijn niet in de waterleidingen aangetroffen.

Bart Sollman |
Het was volgens de verwachting dat er dezer dagen een update kwam over het kookadvies. Woordvoerder van Vitens Jeroen Bruning liet maandag weten dat er de hele week hard gewerkt zou worden om de verontreiniging te onderzoeken. Vitens geeft geen oorzaak van de verontreiniging. Bruning gaf eerder aan dat hij bijvoorbeeld ook zou kunnen komen door een boomwortel die in een waterleiding zou zijn gegroeid. De enterococcen-bacterie komt namelijk ‘gewoon’ voor in de natuur, zelfs in het menselijk lichaam.

Het kookadvies werd gegeven omdat de bacterie bij consumptie schadelijk kan zijn voor mensen met een verlaagde weerstand en ouderen. Er zou een kleine kans zijn dat mensen van die groep na het drinken van het water last van hun maag of darmen zouden krijgen. Het kookadvies zorgde in de regio van Didam voor een ware run op water in flessen. Bij supermarkten was het plat water regelmatig op.

Foto: REGIO8

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.