Ulft, Netherlands

Run op water Didam: ‘Oeps, heb ik bruiswater gekocht?'

Omdat drinkwaterbedrijf Vitens het advies om water te koken zondagavond tot nader orde heeft verlengd, is er een ware run om flessen water ontstaan in Didam en omgeving. In twee drinkwaterresevoirs is een lichte verontreiniging aangetroffen. Bij veel supermarkten is het plat water al meermaals uitverkocht geweest. Zo ook bij de Albert Heijn, die via een Facebookpost aandacht schonk aan het feit dat er weer een vracht water binnen was.
Nick Hermsen | Bart Sollman | 14 augustus 2023 16:59 | Aangepast op 14 augustus 2023 16:59
“Nu je in Didam het water uit de kraan niet mag drinken, wilden we de mensen toch een beetje van dienst zijn. Toen we extra containers binnenkregen hebben we het gelijk gecommuniceerd”, zegt teamleider van de supermarkt Ticho Geerlings. Zijn collega Zeyneb Netin vult aan: “Toen ontstond er een ware run op water, we waren er binnen de kortste keren doorheen. We kunnen nu steeds bijbestellen.”

De situatie zorgt bij de inwoners van Didam voor veel frustratie. De mensen die op maandagmiddag plat water wilden halen waren in ieder geval te laat. Menig klant liep dan ook teleurgesteld weer naar buiten. Sommigen rekenden zich te vroeg rijk. Zo kwam een meneer er buiten de winkel pas achter dat hij zes keer anderhalve liter bruiswater had gekocht. “Oh, dan moet ik maar weer terug naar binnen. Daarna ga ik wel naar Doetinchem of zo.” Even later stapte hij, met zijn geld terug, teleurgesteld in de auto naar een andere supermarkt.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Silvolde huilt na noodlottig overlijden negenjarig jongetje

Remco Geurts | Bart Sollman | 24 nov 2023 16:59

Automobilist mee met politie na aanrijding in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 24 nov 2023 10:53

Lees ook

Montferlandse politiek samen op zoek naar nieuwe wethouder

Alle politieke partijen in Montferland gaan gezamenlijk op zoek naar een nieuwe wethouder. Dat is he...

Fractievoorzitters politieke vrijstaat Montferland moeten in spiegel kijken

COMMENTAAR | Politiek Montferland staat in brand. Of beter: staat wéér in brand. Nu is wethouder Hen...

Wethouder Groote handelde ‘niet behoorlijk’ rond ’s-Heerenberg Oost

De dinsdag opgestapte Henk Groote heeft als wethouder ‘niet behoorlijk’ gehandeld in het dossier ’s-...

Montferland door het stof nadat Nieuw-Dijk wordt overvallen met vluchtelingen

Inwoners van Nieuw-Dijk werden volledig overvallen door het plan van Montferland om vijftig Oekraïne...

Henk Groote stopt per direct als wethouder in Montferland

Henk Groote stopt per direct als wethouder in de gemeente Montferland. De voormalig oppositieleider ...

Montferland heeft beste bid, maar gaat EK Veldrijden in 2026 niet organiseren

Montferland lag op pole position om het EK Veldrijden in 2026 te organiseren, maar de gemeente dient...