gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

d08d35d2f0a3a358d8ed2ce97d2bb6b6

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend voor een Kleinschalige Opvang (KSO) in Eibergen. Deze overeenkomst geldt voor een periode van tien jaar en biedt ruimte aan honderd asielzoekers, waaronder vijftig alleenstaande minderjarige vreemdelingen en vijftig reguliere asielzoekers.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op
Het college van burgemeester en wethouders is verantwoordelijk voor het aangaan van de overeenkomsten en stemde op 14 februari 2024 in met het plan van het COA voor de opvang. Na een locatiekeuzeonderzoek is een gemeentelijke plek aan de oude N18 gekozen, tussen de Winterswijkseweg en de Groenloseweg. Deze locatie voldoet aan de kaders van de gemeente. 

Het COA kreeg in februari 2024 akkoord van de gemeente om de opvanglocatie te bouwen. De gemeente gaf toen aan het samen met buurtbewoners te willen doen: "We willen het vanaf nul opbouwen, dus we betrekken de bevolking erbij", vertelde de burgemeester van Berkelland Joost van Oostrum vorig jaar. Op die manier hoopt de gemeente draagvlak te verdienen.

De gemeente en COA hebben daarnaast extra afspraken gemaakt om de veiligheid en leefbaarheid in de omgeving te waarborgen. Dit begint met een risicoanalyse, gevolgd door duidelijke regels en beheermaatregelen. Deze regels en maatregelen worden in de gaten gehouden door onder meer politie en buurtbewoners.

Voor de opvanglocatie ontvangt de gemeente een financiële bijdrage van het Rijk, gebaseerd op het aantal opvangplekken en asielzoekers.

Deze video maakten wij vorig jaar over dit onderwerp:

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.