gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koerswijziging rondom windmolens zorgt voor onrust in Bronckhorst

4e29da27cc3dc0a1de5ce2c66aa5009d

In een volgepakte raadszaal van het gemeentehuis van Bronckhorst werden donderdagavond de aanpassingen van de routekaart Bronckhorst Energieneutraal 2030 besproken met de raad en haar inwoners. Vooral de aangepaste uitgangspunten rond windturbines en het afstappen van het 'geen windmolens'-beleid zorgde voor veel onrust.

Tim Rondeel |
"Voor de tweede keer dreigt het college van Bronckhorst de wil en de mening van een bijzonder grote meerderheid van haar inwoners rondom industriële windturbines naast zich neer te leggen", begon inspreker Rob Meenhuis namens Tegenwind Keppel en Eldrik zijn betoog. "Voor ons, en velen met ons, past na het doornemen van de uitgangspunten maar één conclusie: hier is sprake van ongekend kiezersbedrog en niet-integer bestuur." Daarmee doelde hij op de twee grootste partijen, GBB en CDA, die ten tijde van de verkiezingen nog uitgesproken tegenstander waren van windenergie.

In het college lijkt echter een andere wind te zijn gaan waaien. Tijdens de presentatie van het coalitieakkoord minder dan een jaar geleden gaven de coalitiepartijen nog aan er alles aan te doen om de komst van grote windmolens in de plattelandsgemeente tegen te gaan. Nu ligt die optie wel op tafel. In nota van Uitgangspunten van de herijkte routekaart waarmee Bronckhorst in 2030 energieneutraal hoopt te zijn, staat onder andere dat grootschalige wind- en zonneparken belangrijk zijn voor het realiseren van de doelen van de routekaart. Waarbij Eldrik expliciet als locatie is genoemd.

Zoektocht buiten Eldrik
Waar eerder Eldrik nog als enig zoekgebied te boek stond lijkt het ook niet uitgesloten dat er op andere plekken onderzoek wordt gedaan naar de komst van windmolens. "Onze achterban is bang geworden in een paar dagen tijd", liet Henk Mentink namens Actiecomité Hengels Zand weten. Ook Actiecomité Natuurlijk Landschap Heidenhoek liet hun zorgen horen en toonden een groot spandoek met de tekst: 'Bronckhorst zegt nee!'

Het onderwerp staat tijdens de Politieke Avond van 22 juni wederom op de agenda. De herijkte routekaart volgt in het najaar.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.