gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kleine vijf ton brengt horeca en verbinding in Gaanderen

9899a754466eced0c559e31d1851bc36

Gaanderen kan een kleine vijf ton steken in plannen om de leefbaarheid in het dorp te vergroten. Met het bedrag dat voortvloeit uit een dorpendeal met de provincie moet er door het aanstellen van een ‘dorpsverbinder’ meer samenwerking komen tussen de verschillende verenigingen, ook komt er een horecaplein bij Sportpark de Pol.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
De afgesloten dorpendeal richt zich op drie thema's: ontmoeten, wonen en samenwerken. Vanuit de provincie is ruim 220.000 euro uitgetrokken voor de plannen in Gaanderen, ook de gemeente Doetinchem en het dorp zelf dragen geld bij, waardoor er in totaal ongeveer 450.000 euro beschikbaar is. Een deel van dat bedrag gaat naar het creëren van een horecaplein bij Sportpark de Pol. “Gaanderen is een dorp dat aan het vergrijzen is en we hebben bijna geen horeca”, zegt buurtcoach Coen Stevens over de noodzaak. “Hier moet een horecapleintje ontstaan voor een beetje livemuziek buiten. En zodat je hier een terrasje kunt pakken.”

Omdat verenigingen kampen met een vrijwilligerstekort en het lastig is om bestuursleden te vinden, moet er vanuit de stuurgroep voor twee jaar een 'dorpsverbinder' worden aangesteld. “Verenigingen laten zelf ook weten dat ze meer in verbinding kunnen zijn zodat ze elkaar kunnen versterken”, zegt wethouder Robbert Hummelink, die namens de gemeente zijn handtekening onder de deal zette. “Ik denk dat het daar met name in Gaanderen heel erg gaat helpen.” Gedeputeerde Peter van ’t Hoog vult aan: “In plaats van om allemaal zelf naar het maximum te streven, kiezen ze ervoor om te kijken hoe ze dat samen kunnen doen.”

‘Dorpsverbinder overbodig maken’
Twaalf organisaties, waaronder de dorpsraad, voetbalclub VVG'25 en het Gaanderhuus, zijn betrokken bij de plannen. Stevens ziet veel kansen rondom de verbinding. “Dan denk ik dat je samen met het onderwijs, het bedrijfsleven en alle sport- en cultuurverenigingen een sterke bundeling van krachten kunt maken”, zegt de buurtcoach over de rol van de dorpsverbinder. “Daardoor kun je voor de inwoner, de deelnemende doelgroep, het nog beter maken.” Wethouder Hummelink: “Het mooiste zou zijn als de dorpsverbinder zichzelf overbodig maakt, omdat ze elkaar daarna van nature goed weten te vinden.”

‘Honderd dorpen- en wijkdeals’
In 2021 werd in Rekken de eerste dorpendeal van de Achterhoek gesloten, de deal voor Gaanderen is de dertiende afspraak met de provincie. Hoewel er nog een aantal deals in de pen zitten, zeven stuks, is door het toekomstige provinciebestuur al aangegeven dat er wordt doorgegaan met de projecten in cofinanciering. “We willen de komende jaren honderd dorpen- en wijkdeals maken, dus ook in steden”, gaf kandidaat-gedeputeerde Peter Drenth woensdag aan bij de presentatie van het coalitieakkoord.

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.