Ulft, Nederland
Terug

Kinderen weer op kamp bij Vennebulten

b923d3544745c1f095fb26175e8df9d2.jpg

Kinderkamp Vennebulten kan na een tussenpauze van een jaar door de coronacrisis weer kinderen verwelkomen om te ravotten en plezier te hebben in het buitengebied bij Varsseveld. Hoewel de hutten al volop in de steigers staan, was het doorgaan tot het laatste moment spannend.

Redactie REGIO8 |

"Toen de besmettingen omhoog schoten was het nog even billenknijpen of het door kon gaan", aldus Sep Woolschot, een van de organisatoren van het kamp. "Maar met veel contact met de gemeente hebben we het voor elkaar gekregen om toch iets neer te zetten." Dat was niet alleen goed nieuws voor de organisatie. Ook voor de kinderen is het fijn dat ze vijf dagen lang activiteiten kunnen doen op en rond de Vennebult. "Je mag met verf gooien, je hut schilderen en we doen leuke spelletjes", vertelt Tibbe, die al zes jaar naar het kamp komt. Ook Willeke is blij dat ze dit jaar naar het kamp kon: "Je kunt hier doen wat je wil, want je mag vies worden."

Om het kamp ondanks corona toch goed te laten verlopen heeft de organisatie een aantal maatregelen genomen. Zo moeten begeleiders elke twee dagen testen, staan er desinfectiepompjes en zijn de kinderen in groepen ingedeeld: "We hebben van nature al een soort van bubbels, ze zijn ingedeeld in jongste, middelste en oudste kinderen", legt Woolschot uit. "Die blijven de hele week bij elkaar en proberen we zo min mogelijk met elkaar in contact te laten komen. Als we een positief geval zouden krijgen kunnen we zo'n bubbel naar huis sturen."

Minder aanmeldingen
Waar voorgaande jaren wel driehonderd kinderen rondrenden op het terrein van Kinderkamp Vennebulten, moest de organisatie dit jaar genoegen nemen met tweehonderd enthousiaste deelnemers: "We denken dat corona daar een rol in speelt, we krijgen veel vragen van ouders", aldus Woolschot. "Ik denk dat volgend jaar, wanneer corona wat minder is, de aanmeldingen wel weer oplopen."

Hutten bouwen
Dinsdagmorgen waren de kinderen druk bezig met het bouwen van de mooiste hut. Voor Willeke is dit het laatste jaar dat ze als deelnemer naar het kamp mag, maar lang blijft ze niet weg: "Als ik veertien ben dan kom ik als hulpleiding weer terug." Volgens Woolschot kunnen de kinderen volgend jaar weer rekenen op het Kinderkamp: "Ik denk dat we nog wel vijftig jaar doorkunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.