gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderen plaatsen wildspiegels in Sinderen

11fbe160f3cd6af3281bb9b2c189cd51.jpg

Aan de rand van het Idinkbos in het buitengebied van Sinderen zijn zaterdag door kinderen met de hulp van de Wildbeheereenheid Wisch vijf reflectoren geplaatst. Vijftig reeën worden jaarlijks doodgereden in de voormalige gemeente Wisch, reden voor Seph, Vyron, Vanille en Vince om in actie te komen.

Kevin ten Dolle |

"We plaatsen de spiegels omdat we willen dat de herten terugkeren in het bos en niet op de weg gaan staan", aldus Vanille, die hoopt dat de reflectoren ook een signaal afgeven naar automobilisten: "We hopen dat mensen zien dat het niet goed is als je hard rijdt." Ruud Huls van de Wildbeheereenheid Wisch is blij dat dat de kinderen zo begaan zijn met de dieren: "Dat is hartstikke mooi om te zien en dat wilden we graag ondersteunen." Daarmee doelt Huls op de brief die de kinderen eerder schreven aan aan burgemeester Otwin van Dijk. Die brief resulteerde in het plaatsen van een waarschuwingsbord door de gemeente. De wildbeheereenheid besloot aan te haken en de kinderen uit te nodigen om de spiegels te plaatsen.

De geplaatste reflectoren hebben volgens Huls een waarschuwend effect voor dieren die willen oversteken: "Als er een auto komt aangereden, dan reflecteert het licht van de koplampen naar de zijkanten, het bos of het weiland in. Als reeën daar dan staan, dan lopen ze er van weg in plaats van dat ze de weg nog oversteken. Met deze nieuwe spiegels hebben we op andere plekken al goede resultaten gezien." De plek is volgens Huls goed gekozen, want bij het Idinkbos verongelukt regelmatig een ree: "Ieder jaar verongelukt hier wel een ree op deze weg. Daarnaast hopen we dat automobilisten zich aan de snelheid houden, zodat ze meer tijd hebben om te reageren als er toch een dier oversteekt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.