gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Keijenborg loopt warm voor nieuw complex

3cf8b6566ea2fca9eb9ff05525b24bc6

De seinen staan op groen voor de bouw van een nieuwe multifunctionele accommodatie op het complex van Keijenburgse Boys in Keijenborg. Na jaren overleg met de gemeente Bronckhorst is er goedkeuring voor het initiatief van onder meer de dorpsraad en de plaatselijke voetbal- en tennisvereniging.

Redactie REGIO8 |

"Het is begonnen in 2016 met een initiatief vanuit de Keijenburgse Boys om de accommodatie te gaan verbeteren", laat Michel Menting van de werkgroep die bij het proces betrokken was weten. "Daaruit kwam het idee om toch meer een omnisportvereniging te maken." Het complex van de zondagvierdeklasser was volgens voorzitter Marcel Melgers van Keijenburgse Boys al jaren aan vervanging toe: "We gaan er qua gebouw echt zo gigantisch op vooruit." Met een bijdrage van 1,4 miljoen euro van de gemeente en financiële inleg van de verenigingen zelf worden onder meer nieuwe kleedkamers en een nieuwe kantine gerealiseerd en wordt het huidige complex een stuk uitgebreid. "Dat heeft er ook mee te maken dat er een sportzaal van zevenhonderd meter bij komt", vertelt Menting.

De sportverenigingen blijven op eigen benen staan, maar hopen wel op kruisbestuiving. "Wij hopen natuurlijk dat iedereen bij elkaar komt en dat de verbondenheid onder de verenigingen alleen maar groter wordt", laat Melgers weten. "We moeten ook met elkaar kunnen gaan uitwisselen, voetballers moeten gaan tennissen en tennissers moeten gaan voetballen." Ook René Lovink, voorzitter van tennisvereniging Keislag, is blij met de gedeelde accommodatie: "Je zult zien dat verenigingen elkaar versterken en het allerbelangrijkste is dat de leefbaarheid van Keijenborg daarmee weer een stukje gegarandeerd is."

Basisschool
Er werd in het proces ook gesproken over de optie om de Bernardusschool in het complex op te nemen. "Het plan liep misschien een stukje voor op de uitslag van het integraal huisvestingplan", aldus Menting. De gemeente Bronckhorst is nog bezig met een onderzoek naar de huisvesting van onderwijs in de verschillende kernen. "Het neemt niet weg dat ook de school in Keijenborg heel belangrijk is", zegt Menting. "Dus dat krijgen we ook wel weer gematcht."

Bijzondere wedstrijd als opening
De schop moet, na het doorlopen van enkele procedures, begin volgend jaar de grond ingaan. Om de opening te vieren heeft Melgers wel een idee: "Misschien een openingswedstrijd tegen Pax (rivaal uit Hengelo, red.), of misschien wel tegen De Graafschap, dat is wel een wens."

Foto: Dorpsraad Keijenborg

Lees ook

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.