gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kasteel Huis Bergh ondergaat grondige renovatie en herinrichting

7a1cc89f5e82ad7e83e661b162522afe

Kasteel Huis Bergh staat al een tijdje in de steigers, en dat is niet zomaar. De inzakking van de fundering van het veertiende-eeuwse kasteel was het startschot van een grote renovatie en herinrichting. Eentje waar de connectie met de stad 's-Heerenberg en haar inwoners centraal staat.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We vinden dat eigenlijk heel belangrijk. In het verleden konden mensen in het kasteel altijd de kunstverzameling van meneer Van Heek zien. En dat blijven we ook doen, want het is een schitterende verzameling, maar we willen eigenlijk meer vertellen”, aldus directeur Floris van Gelder. “Er komen drie nieuwe zalen in het museum, daar gaan we juist het verhaal vertellen van de mensen die dit kasteel hebben gemaakt tot wat het nu is.” Van Gelder geeft aan meer de verbinding met de stad te willen zoeken, in samenwerking met het Stadsmuseum.

Om geïnteresseerden mee te nemen in het bouwproces organiseert Huis Bergh zogeheten helmpjes-tours, waarin bezoekers een kijkje kunnen nemen achter de schermen. “Er zijn ook mensen die al drie keer een kaartje hebben gekocht voor een helmpjes-tour omdat je dus elke keer een ander stadium van de restauratie kan bekijken. In het begin zat je helemaal diep in de kelder, voor het eerst in 700 jaar was die kelder helemaal open gegraven en kon je echt de onderkant van het kasteel bekijken”, zegt Van Gelder. “Nu zijn we alweer een stuk verder, de fundering is nu inmiddels weer helemaal stevig gemaakt. Dus mensen die nu komen, die kunnen vooral zien hoe we bezig zijn met de nieuwe indeling van de nieuwe zalen.”

Juni 2026
Als alles klaar is moeten bezoekers medio juni 2026 een totaal nieuwe beleving kunnen ervaren. “Veel mensen begrepen eigenlijk niet helemaal wat nou de route was en wat nou het verhaal van het kasteel was. Dus we beginnen straks met een welkomstfilm en daarna ga je pas het kasteel in. In het kasteel zijn straks drie routes”, aldus de directeur. “De eerste route is onze kunstverzameling, die we altijd al hebben gehad. De tweede route is de bewonersgeschiedenis, wat een hele nieuwe vleugel is. De derde route is de toren, waar we met name ons richten op kinderen, en waar je natuurlijk ook naar boven kan om de toren te beklimmen.”

De volgende twee helmpjes-tours zijn op 12 oktober en zijn telefonisch te boeken.

Lees meer over:

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.