gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Joey den Besten (30) overleden bij Finse motorrace

af2d0078178255c9a368e98522363035

Motorcoureur Joey den Besten (30) uit Borculo is zondagmiddag om het leven gekomen bij een crash tijdens een race in het Finse Imatra. Dat heeft de politie uit de Finse stad bekend gemaakt in een officiële verklaring.

Redactie REGIO8 |
Den Besten deed zondag mee aan het International Road Racing Championship (IRRC) in het zuidoosten van Finland. De Borculoër verloor de controle over zijn motor. De coureur kwam op het stratencircuit hard ten val. In eerste instantie werd gedacht dat de verwondingen meevielen, maar later maakte de politie bekend dat Den Besten was overleden. De race werd afgelast. De Finse politie doet onderzoek naar het voorval.

Ook de race-organisatie en de Finse motorrijdersbond stellen een onderzoek in, zo laat Omroep Gelderland weten. De coureur was twee maanden geleden nog aanwezig op de 55e editie van de wegraces over de Varsselring in Hengelo. "Als streekgenoot liet hij prachtige resultaten zien op de Varsselring", aldus HAMOVE. "Zo liet hij de fans genieten van de races en mocht meerdere malen het podium beklimmen in Hengelo."

'Trieste gebeurtenis'
Bij motorsportteam Performance Racing Achterhoek uit Hengelo is met verslagenheid gereageerd op het overlijden van Den Besten. "Wij zijn als team diep geraakt door deze trieste gebeurtenis", reageert het team, waar Den Besten van 2014 tot 2018 deel van uitmaakte. "We zullen je nooit vergeten."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.