Ulft, Netherlands

Jarig museum Min40Celcius hoopt op nieuw onderkomen

Foto: REGIO8
Museum Min40Celcius in Varsselder heeft grootste plannen. Wat ooit begon als hobby van René van Uum is uitgegroeid tot een museum dat bijna uit zijn voegen barst. Zo erg dat er nu plannen voor verhuizing naar een nieuw pand liggen.
Bart Sollman | 1 augustus 2024 16:54 | Aangepast op 1 augustus 2024 16:54
"Het liefst hadden we gehad dat het pand er al stond. Maar de verwachting is dat we met een jaar of vijf kunnen verhuizen naar de nieuwbouw", zegt Van Uum. Het nieuwe museum komt naast de zandafgraving in Netterden op een perceel aan de Berghseweg. "Dat wordt een stuk groter met meer aandacht voor de natuur en misschien zelfs een theetuin", aldus de verzamelaar.

In het museum zijn allerlei botten te vinden van dieren die ooit in de Achterhoek geleefd hebben. Er staat één grote eyecatcher, een prehistorische neushoorn. De trots van Van Uhm: "Die heb ik zelf helemaal in elkaar gezet, ik ben echt trots als ik ernaar kijk." De vondst waar hij het meest trots op is, is een bot van een waterbuffel. "Dit is de enige plek in Nederland waar dat ooit gevonden is, echt uniek", zegt Van Uum.

Vrijwilligers gezocht
Het museum focust zich naast liefhebbers ook steeds meer op onderwijs. Van Uum: "We hebben nu zo'n veertig scholen die langskomen met klassen. We draaien nu met elf vrijwilligers, maar dat mogen er altijd meer worden." Daarnaast zoekt het museum mensen die de marketing en sociale media kunnen doen. "Dat is een vak apart, botten zoeken kan ik heel goed, maar sociale media enzo is niet mijn ding."

Heilige graal
De verzamelaar is heel blij met de collectie op dit moment. Toch is er één bot dat nog ontbreekt, de heilige graal. "Ik wil heel graag nog het bot van een Neanderthaler vinden. We hebben al gereedschap gevonden, dus we weten dat het mogelijk is om die botten hier te vinden. Er zijn er nu twee in Nederland gevonden, de derde vinden we hier, dat weet ik zeker", zegt Van Uum met knipoog.

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...