gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jarenlange celstraf voor doodrijden van motorrijder (67) bij Zeddam

be371af464c6e0ac6cf020b0df569f16.jpg

Een 24-jarige man uit Roermond moet drie jaar de gevangenis in voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval bij Zeddam. Hij scheurde met 171 kilometer per uur over de Drieheuvelenweg en reed van achteren in op een motorrijder die daarbij om het leven kwam. Daarna sloeg hij op de vlucht en crashte hij tegen een boom.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het dodelijke ongeval gebeurde op 3 september vorig jaar. De 24-jarige automobilist reed van achter in op de motor, waar naast de overleden 67-jarige man ook zijn vrouw op zat. De twee kwamen ten val, waarna de inwoner van Roermond anderhalve seconde later volgens de rechter alweer gas gaf. “Waarbij hij over de bestuurder van de motorfiets heen reed”, meldt de Rechtbank Gelderland. “Als gevolg hiervan overleed de bestuurder. Na het ongeluk liet de man de slachtoffers in hulpeloze toestand achter, terwijl de passagiers in zijn auto hem zeiden te stoppen.”

De man luisterde niet, reed weg, en crashte in de kern van Zeddam op een boom. Zowel de bestuurder als de inzittenden sloegen vervolgens op de vlucht. Terwijl een passagier al snel werd gevonden, hij moest in het ziekenhuis worden behandeld, was de 24-jarige automobilist gevlogen. De Roermondenaar werd twee dagen later pas aangehouden in Duitsland. Ook toen probeerde hij nog weg te vluchten, geeft de rechtbank aan.

Roekeloos
De rechter betitelt het gedrag van de man als ‘roekeloos’. “Het ongeluk had een enorme impact op de slachtoffers en hun gezin”, aldus de rechtbank. “De man liet het op alle fronten afweten als verantwoordelijk verkeersdeelnemer en hij bracht de verkeersveiligheid ernstig in gevaar. De man bracht met zijn gedragingen diep en onherstelbaar leed toe aan de nabestaanden van de bestuurder. De bijrijder van het overleden slachtoffer gaf in haar slachtofferverklaring aan dat haar leven is verwoest.”

Gevangenisstraf
De 24-jarige automobilist is uiteindelijk veroordeeld voor roekeloos rijgedrag, met als gevolg de dood van de motorrijder uit ’s-Heerenberg. Naast de gevangenisstraf van drie jaar, heeft hij ook een rijontzegging van vier jaar opgelegd gekregen.

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0.png

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 zal staan. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.