gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners willen kazemat zichtbaar houden

Redactie REGIO8 |

“Ik vind het gewoon jammer”, zegt een inwoonster van Doetinchem die langs de werkzaamheden loopt. “Uiteindelijk is het dubbel werk. Misschien kun je beter een deel openhouden en dan gelijk bedenken wat je wil.” Ook een andere inwoner die staat te kijken naar het afdekken van de vondst vindt het jammer dat de kazemat weer wordt afgedekt. “Ik hoop dat ze er nog wat mee gaan doen in de toekomst.” De ondernemers aan de Terborgseweg ondervinden momenteel veel hinder van de werkzaamheden, maar vinden de vondst geweldig. “Ik vind het fantastisch, maar ik dacht wel meteen dit levert vertraging op”, vertelt Gabi Hunter namens de Doetinchemse ondernemersvereniging. “Het is voor de stad natuurlijk geweldig. Het wordt nu eerst weer dicht gegooid en dan gaan ze in maart kijken hoe ze verder gaan. Het zou mooi zijn als het behouden kan blijven voor Doetinchem.”

De kazemat is van historische waarde voor Doetinchem en daarom spelen de ondernemers in op deze bijzondere vondst. “Wij willen graag het verhaal van de Terborgseweg en de Wei van Ome Karel gaan vertellen. We gaan dat doen met een kleine expositie in samenwerking met het Stadsmuseum”, aldus Hunter. De ondernemersvereniging is nu bezig om dat zo snel mogelijk op poten te zetten. “Ik hoop dat het gaat lukken voor het einde van het jaar”.

Foto: REGIO8

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.