gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

18e31258cd5c6756d4702062994d4b81.jpg

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oude kerktoren in Hummelo beklimmen. Dit was mogelijk omdat er door de restauratie een steiger om de toren staat. De mensen, die zich van tevoren moesten aanmelden, kregen de kans om van dichtbij te zien hoe de toren hersteld wordt.

Remco Geurts | Caitlin Sturris |  | Aangepast op
De openstelling van de steigers rondom de kerktoren was een unieke kans. "Het is onduidelijk waarom het niet eerder is gebeurd. Wij hebben nu gezegd dat bij een restauratie de steigers open moeten zijn voor publiek", aldus Frans Kegels van de organisatie Gelderse Kerken. De organisatie vond het belangrijk mensen de gelegenheid te geven om een kijkje te nemen tijdens het restauratieproces. "Wij vinden het goed dat de mensen uit het dorp en uit de omgeving kunnen zien wat we doen. Het is ook hun toren. Dan kunnen ze zien hoe die in elkaar steekt en hoe wij hem onderhouden", zegt Kegels

De restauratie is sinds maart 2025 bezig. "Als het langer had geduurd, was de stabiliteit van de toren flink afgenomen", zegt Bernardo Verheij, uitvoerder van het bedrijf dat de restauratie uitvoert. Tijdens de restauratie is er een kleurhistorisch onderzoek geweest. Hieruit bleek dat de oorspronkelijke kleuren van de kerk okergeel en lichtgroen waren, in plaats van wit. "De toren wordt nu weer in de originele kleuren geschilderd, zoals het in het begin van de bouwperiode was", aldus Verheij.

De bezoekers waren enthousiast. "Ik had tijd om te komen kijken en ik vind het prachtig wat er gedaan wordt allemaal", vertelt een van de bezoekers. Ook over de 'nieuwe' kleur van het torentje na de restauratie is de bezoeker positief: "Ik denk dat het echt een verrijking is."

De veiligheid van de bezoekers werd gewaarborgd, elke deelnemer kreeg namelijk een bouwhelm van het bedrijf dat de restauratie uitvoert. De beklimming vond de hele dag plaats. Deelnemers moesten zich wel van tevoren aanmelden, zodat er niet meer dan tien personen per uur waren.

Over ongeveer twee weken moet de restauratie klaar zijn.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met RTV Ideaal.

Lees ook

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?