gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners van de Achterhoek moeten water blijven koken, waarschuwt Vitens

47c6f2895d266a760ccf0414bcbbdf6c.jpg

Inwoners van een deel van de Achterhoek moeten hun water nog altijd koken voor ze het drinken. De waarschuwing van drinkwaterbedrijf Vitens voor 25.000 huishoudens is verlengd tot zaterdag, maar mogelijk volgt er eerder nieuws.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zijn de afgelopen dagen goede stappen gezet om het kookadvies te beëindigen, maar nieuwe testresultaten moeten uitwijzen wanneer het advies daadwerkelijk beëindigd kan worden”, meldt Vitens woensdagavond. Het drinkwaterbedrijf wil uiterlijk zaterdag met een nieuwe update komen, of eerder als dat mogelijk is. Een ingebouwde UV-installatie moet zorgen dat de aangetroffen verontreiniging, met een melkzuurbacterie, wordt weggehaald. Het effect van de deze installatie wordt nog wel onderzocht.

Volgens Vitens worden er dagelijks op meerdere plekken tests uitgevoerd om de verontreiniging in het Achterhoekse kraanwatersysteem te vinden. “Op basis van deze testen kunnen we iedere keer delen van het systeem uitsluiten van ‘verdenking’ waardoor we steeds dichter bij de bron van de verontreiniging komen”, laat het drinkwaterbedrijf weten. “Dat moet zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd.”

25.000 huishoudens
De waarschuwing voor het kraanwater geldt sinds vorige week dinsdag voor ongeveer 25.000 huishoudens in de Achterhoek, onder meer in de plaatsen Aalten, Dinxperlo, Gaanderen, Gendringen, Silvolde, Terborg, Ulft en Varsseveld. Mochten inwoners het water toch drinken zonder het te koken, kunnen er maag- of darmklachten ontstaan. Huisartsen in de regio zagen nog geen opvallende toename in het aantal klachten.

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.