gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners van de Achterhoek moeten water blijven koken, waarschuwt Vitens

47c6f2895d266a760ccf0414bcbbdf6c

Inwoners van een deel van de Achterhoek moeten hun water nog altijd koken voor ze het drinken. De waarschuwing van drinkwaterbedrijf Vitens voor 25.000 huishoudens is verlengd tot zaterdag, maar mogelijk volgt er eerder nieuws.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zijn de afgelopen dagen goede stappen gezet om het kookadvies te beëindigen, maar nieuwe testresultaten moeten uitwijzen wanneer het advies daadwerkelijk beëindigd kan worden”, meldt Vitens woensdagavond. Het drinkwaterbedrijf wil uiterlijk zaterdag met een nieuwe update komen, of eerder als dat mogelijk is. Een ingebouwde UV-installatie moet zorgen dat de aangetroffen verontreiniging, met een melkzuurbacterie, wordt weggehaald. Het effect van de deze installatie wordt nog wel onderzocht.

Volgens Vitens worden er dagelijks op meerdere plekken tests uitgevoerd om de verontreiniging in het Achterhoekse kraanwatersysteem te vinden. “Op basis van deze testen kunnen we iedere keer delen van het systeem uitsluiten van ‘verdenking’ waardoor we steeds dichter bij de bron van de verontreiniging komen”, laat het drinkwaterbedrijf weten. “Dat moet zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd.”

25.000 huishoudens
De waarschuwing voor het kraanwater geldt sinds vorige week dinsdag voor ongeveer 25.000 huishoudens in de Achterhoek, onder meer in de plaatsen Aalten, Dinxperlo, Gaanderen, Gendringen, Silvolde, Terborg, Ulft en Varsseveld. Mochten inwoners het water toch drinken zonder het te koken, kunnen er maag- of darmklachten ontstaan. Huisartsen in de regio zagen nog geen opvallende toename in het aantal klachten.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.