gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners van de Achterhoek moeten water blijven koken, waarschuwt Vitens

47c6f2895d266a760ccf0414bcbbdf6c

Inwoners van een deel van de Achterhoek moeten hun water nog altijd koken voor ze het drinken. De waarschuwing van drinkwaterbedrijf Vitens voor 25.000 huishoudens is verlengd tot zaterdag, maar mogelijk volgt er eerder nieuws.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zijn de afgelopen dagen goede stappen gezet om het kookadvies te beëindigen, maar nieuwe testresultaten moeten uitwijzen wanneer het advies daadwerkelijk beëindigd kan worden”, meldt Vitens woensdagavond. Het drinkwaterbedrijf wil uiterlijk zaterdag met een nieuwe update komen, of eerder als dat mogelijk is. Een ingebouwde UV-installatie moet zorgen dat de aangetroffen verontreiniging, met een melkzuurbacterie, wordt weggehaald. Het effect van de deze installatie wordt nog wel onderzocht.

Volgens Vitens worden er dagelijks op meerdere plekken tests uitgevoerd om de verontreiniging in het Achterhoekse kraanwatersysteem te vinden. “Op basis van deze testen kunnen we iedere keer delen van het systeem uitsluiten van ‘verdenking’ waardoor we steeds dichter bij de bron van de verontreiniging komen”, laat het drinkwaterbedrijf weten. “Dat moet zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd.”

25.000 huishoudens
De waarschuwing voor het kraanwater geldt sinds vorige week dinsdag voor ongeveer 25.000 huishoudens in de Achterhoek, onder meer in de plaatsen Aalten, Dinxperlo, Gaanderen, Gendringen, Silvolde, Terborg, Ulft en Varsseveld. Mochten inwoners het water toch drinken zonder het te koken, kunnen er maag- of darmklachten ontstaan. Huisartsen in de regio zagen nog geen opvallende toename in het aantal klachten.

Lees ook

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.