gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners krijgen enquête over azc in Didam, aantal asielzoekers staat vast

9d4657fbec89354ce6e07e6b4fc3aaa3.jpg

Inwoners van Didam, Nieuw-Dijk en Loil kunnen vanaf deze week een online enquête invullen met vragen over de komst van een azc in Didam. Dit is onderdeel van het participatie- en communicatieplan dat vastgesteld is door de gemeenteraad.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Inwoners kunnen de hele maand februari de vragenlijst invullen. Ze kunnen onder andere laten weten wat ze belangrijk vinden met betrekking tot de opvang en waar de gemeente rekening mee moet houden. Een aantal dingen staan vast: het aantal asielzoekers is 250, de opvang komt in Didam en gemeentegrond die bedoeld is voor woningbouw wordt niet gebruikt voor een azc.

De Didammers kunnen nog wel meepraten over de plek van het azc, of er één grote of meerdere plekken moeten komen en wat de inrichting van het azc moet zijn. Leegstaande panden die potentie hebben moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Er moet bijvoorbeeld een aansluiting zijn voor gas, water en licht, er moet een buitenruimte zijn en er mag geen asbest aanwezig zijn. Goede plekken kunnen aangedragen worden in de enquête.

De vragenlijst sluit op 28 februari. Tot en met 7 maart worden de resultaten verwerkt. Het eerste idee was om ook fysieke inloopavonden te organiseren. Dit is nu echter van de baan door de grimmigheid van de protesten. Burgemeester Harry de Vries wil de ambtenaren en externe onderzoekers in bescherming nemen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.