Ulft, Netherlands

 

Inval in Doetinchem onderdeel van grote actie van politie

De invallen die vrijdag plaatsvonden in Doetinchem maakten onderdeel uit van een groter onderzoek van de politie. Het onderscheppen van versleutelde 'cryptocommunicatie' zorgde voor een hele reeks invallen en arrestaties in Oost-Nederland.
Redactie REGIO8 | 5 februari 2023 13:27 | Aangepast op 5 februari 2023 13:27
Agenten hebben vijf maanden mee kunnen lezen met de berichten van criminelen. Dit zorgde vrijdag voor een 'actiedag', met tientallen doorzoekingen en aanhoudingen. In Doetinchem vonden invallen plaats bij een bedrijfspand aan de Varsseveldseweg en in een woning aan de Bunderhorst. De politie meldt dat er in ieder geval één man is gearresteerd bij de acties in Doetinchem. Daarnaast zijn er doorzoekingen geweest in Dodewaard, Vaassen, Apeldoorn en Enschede, waarbij in Dodewaard een drugslab werd ontdekt. Ook zijn verdachten aangehouden in Almere en in de Portugese hoofdstad Lissabon binnen het onderzoek van de politie in Oost-Nederland.

De verdenkingen tegen de aangehouden personen zijn divers, van drugshandel en het bezit van vuurwapens tot het plegen van een gewapende overval. Ook werden bij de verschillende invallen de nodige illegalen spullen ontdekt. Zo zijn er 'kilo's hard- en softdrugs' in beslag genomen, waaronder veel xtc-pillen. Ook stuitten agenten op handvuurwapens, een automatisch wapen en bijna 150.000 euro.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Vier doden na ernstig ongeval op snelweg A3 bij Emmerik

Redactie REGIO8 | 26 mrt 2023 18:00

Vrachtwagen vol met aardappelen kantelt in Ruurlo

Redactie REGIO8 | 27 mrt 2023 14:15

Lees ook

Stacaravan van een Duits gezin uitgebrand

Een stacaravan op een camping in Winterswijk is zaterdagavond bij een brand verwoest. Een Duits gezi...

Achterhoek zet zich schrap voor storm

Het KNMI geeft voor vrijdagmiddag en avond code oranje af voor de Achterhoek. De verwachte storm Eun...

Auto's vernield bij gemeentehuis Berkelland

Bij het gemeentehuis van Berkelland zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie auto's vernield. He...

Zelhem opgeschrikt door een inbraakgolf

Inbrekers hebben afgelopen weekend op meerdere plekken in Zelhem toegeslagen. Bij voetbalclub ZZC’...

Automobiliste botst tegen boom in Halle

Een automobiliste is vrijdagochtend op een boom gebotst in Halle. De bestuurster is daarbij gewond g...

Ruit van bus kapot na ongeval in Doetinchem

Een lijnbus is dinsdagochtend in botsing gekomen met een vrachtwagen op een kruispunt in Doetinchem....