Ulft, Nederland
Terug

In tegenstelling tot andere gemeenten verloopt azc-protest Montferland rustig

1ebc34b8e48d6ddc0b4274cb9e637e15.jpg

Meerdere politieagenten en boa’s waren aanwezig en de bodes stonden op scherp. De gemeente Montferland zette donderdagavond groots in op het aangekondigde protest tegen de komst van een azc in Didam, bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg. Dit gebeurde in navolging van andere protesten elders in het land, waar de boel escaleerde.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Van escalatie was in Montferland echter absoluut geen sprake. De aanwezige agenten maakten een praatje met de ongeveer vijftig demonstranten. De sfeer viel het best te omschrijven als gemoedelijk en relaxed. Waar eerder was aangekondigd dat de actievoerders plaats moesten nemen in een aangewezen vak op het grasveld, gebeurde dit nauwelijks. Een echte reden voor de politie om hen alsnog in het vak te dwingen was er, gezien de rustige sfeer, ook niet.

Voorafgaand aan de raadsvergadering spraken twee leden van de groep de raad toe. Het ingediende burgerinitiatief, waarin de groep oproept tot een referendum, stond op de agenda. Het werd echter duidelijk dat de groep dit agendapunt wilde intrekken. De belofte dat ze hier op een later moment op terug zouden komen, werd daarbij direct uitgesproken.

Morgen volgt een video met het verslag van de avond en quotes van woordvoerder Roy Polman op REGIO8.

Lees ook

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.