gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

In tegenstelling tot andere gemeenten verloopt azc-protest Montferland rustig

1ebc34b8e48d6ddc0b4274cb9e637e15.jpg

Meerdere politieagenten en boa’s waren aanwezig en de bodes stonden op scherp. De gemeente Montferland zette donderdagavond groots in op het aangekondigde protest tegen de komst van een azc in Didam, bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg. Dit gebeurde in navolging van andere protesten elders in het land, waar de boel escaleerde.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Van escalatie was in Montferland echter absoluut geen sprake. De aanwezige agenten maakten een praatje met de ongeveer vijftig demonstranten. De sfeer viel het best te omschrijven als gemoedelijk en relaxed. Waar eerder was aangekondigd dat de actievoerders plaats moesten nemen in een aangewezen vak op het grasveld, gebeurde dit nauwelijks. Een echte reden voor de politie om hen alsnog in het vak te dwingen was er, gezien de rustige sfeer, ook niet.

Voorafgaand aan de raadsvergadering spraken twee leden van de groep de raad toe. Het ingediende burgerinitiatief, waarin de groep oproept tot een referendum, stond op de agenda. Het werd echter duidelijk dat de groep dit agendapunt wilde intrekken. De belofte dat ze hier op een later moment op terug zouden komen, werd daarbij direct uitgesproken.

Morgen volgt een video met het verslag van de avond en quotes van woordvoerder Roy Polman op REGIO8.

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.