gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

In tegenstelling tot andere gemeenten verloopt azc-protest Montferland rustig

1ebc34b8e48d6ddc0b4274cb9e637e15.jpg

Meerdere politieagenten en boa’s waren aanwezig en de bodes stonden op scherp. De gemeente Montferland zette donderdagavond groots in op het aangekondigde protest tegen de komst van een azc in Didam, bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg. Dit gebeurde in navolging van andere protesten elders in het land, waar de boel escaleerde.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Van escalatie was in Montferland echter absoluut geen sprake. De aanwezige agenten maakten een praatje met de ongeveer vijftig demonstranten. De sfeer viel het best te omschrijven als gemoedelijk en relaxed. Waar eerder was aangekondigd dat de actievoerders plaats moesten nemen in een aangewezen vak op het grasveld, gebeurde dit nauwelijks. Een echte reden voor de politie om hen alsnog in het vak te dwingen was er, gezien de rustige sfeer, ook niet.

Voorafgaand aan de raadsvergadering spraken twee leden van de groep de raad toe. Het ingediende burgerinitiatief, waarin de groep oproept tot een referendum, stond op de agenda. Het werd echter duidelijk dat de groep dit agendapunt wilde intrekken. De belofte dat ze hier op een later moment op terug zouden komen, werd daarbij direct uitgesproken.

Morgen volgt een video met het verslag van de avond en quotes van woordvoerder Roy Polman op REGIO8.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”