gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

Gijssel0.png
Foto: REGIO8

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

Domien Esselink |  | Aangepast op

Zijn besluit om te stoppen is volgens hemzelf ingegeven door de uitslag van de verkiezingen, waarbij het CDA van zes naar acht zetels is gegaan. ‘Dat is geen gemakkelijk besluit, maar welbewust en oprecht en met positief vizier genomen’, zo schrijft Van Gijssel in zijn afscheidsbrief.

Maar hoe weloverwogen is dit besluit? Van Gijssel is namelijk zwaar onder vuur komen te liggen. De rechtbank heeft hem (en het college) teruggefloten inzake het weigeren van een extra bedrijfswoning bij de gebroeders Te Bogt in Beltrum. Volgens de rechter had de wethouder naar de raad moeten luisteren, hetgeen hij juist weigerde. Hij volgde het advies van (externe) adviseurs, maar die hoeven geen verantwoording af te leggen. De wethouder wél.

Na de uitspraak van de rechtbank werd de messen geslepen bij enkele fracties en een motie van wantrouwen was in aantocht voor de raadsvergadering van dinsdagavond (vanavond), zodat een gedwongen vertrek van Van Gijssel aannemelijk was geworden.

Dat wilde de wethouder blijkbaar voorkomen en hij besloot per direct te stoppen, zodat hij ook geen verantwoording hoeft af te leggen aan de raad. In plaats daarvan had het hem juist gesierd als hij de raad zijn kant van het verhaal inzake Te Bogt had toegelicht en daarna de eer aan zichzelf had gehouden, voordat die eventuele motie op tafel was gekomen. Dan was hij met opgeheven hoofd vertrokken en niet met de staart tussen de benen.       

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.