gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

IEKC Lichtenvoorde naar Ludgerusschool

60a90d1e577cc6b0f27fb862296fea66
Redactie REGIO8 |
“Deze locatie is om verschillende redenen het meest geschikt voor de bouw van het IEKC”, aldus wethouder Hoijtink van Oost Gelre. Het IEKC wordt een school waarin verschillende groepen leerlingen samenwerken. Onder andere de peuterspeelzaal, (speciaal) basisonderwijs en de kinderopvang krijgen een plek in het centrum. “Vanaf 2011 is het aantal leerlingen met 20 procent gedaald. Tot 2024 verwachten we eenzelfde daling. Daar moeten de scholen nu op inspelen en de handen ineen slaan voor een IEKC.”

Het centrum moet op de huidige locatie van de St. Ludgerusschool komen, als het aan het college van Oost Gelre ligt. “Een extern bureau heeft meerdere locaties onderzocht”, zegt Hoijtink. “Daarin spelen veel zaken mee, zoals de beschikbaarheid en grootte van het terrein, veiligheid en bereikbaarheid en de ontsluiting voor het verkeer.” Het pand is geen monument, maar heeft karakteristieke kenmerken van een naoorlogs scholengebouw. “We zullen ons zeker inspannen om delen van het gebouw, zoals bijvoorbeeld de karakteristieke wandmozaïeken, te behouden.” Het streven van Oost Gelre is om de bouw van het Integraal Educatief Kind Centrum in 2018 te laten beginnen.

Foto: REGIO8

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.