Ulft, Nederland
Terug

Hummelo weekend lang in Franse sferen

cfd954b6d36c60371d0c3aae67937914.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het loopt weer storm", aldus Elisabeth de van der Schueren, een van de organisatoren van Vive la France. "De mensen staan rijen dik voor de kassa." Donderdag ging de vierde editie van het festijn van start met de wielerwedstrijd Tour d’Hummelo. Na de vertoning van een openluchtfilm op vrijdagavond, staat het dorpscentrum vanaf zaterdag vol met kraampjes. "Vanaf het eerste begin is het al zo’n ontzettend succes. We weten haast niet wat we kunnen doen om het nog groter te maken."

Ander onderdeel van het Franse festival is de grote schilderswedstrijd. De Hummelose kerk is deze dagen een soort Montmartre met tientallen kunstenaars die hun werken etaleren. "We hebben inzendingen vanuit heel Nederland. Van Groningen tot het Zuiden van Limburg", aldus Marian Merk, organisator en een van de juryleden van de schilderswedstrijd. "Wij dragen toch bij aan dat Franse gevoel met de wedstrijd", vindt Merk. Dit jaar is er voor het eerst een vakjury aanwezig bij de prijs. De winnaar van het zogenaamde Zilveren Penseel wordt zondag bekend gemaakt.

Lees ook

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.