gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Housheer gehuldigd door Oude IJsselstreek

f25625820263c5b5c4e282e88b6fde36.jpg

Dione Housheer is door Oude IJsselstreek gehuldigd na het behalen van de WK-titel. De handbalster is afkomstig uit Ulft en werd maandag in het zonnetje gezet tijdens een speciale bijeenkomst.

Redactie REGIO8 |
“Heel bijzonder dat daar apart tijd wordt ingestoken om een huldiging voor mij te organiseren”, vertelt Housheer. Van de gemeente kreeg ze een kunstwerk aangeboden. “We hebben haar een wunderkammer overhandigd”, vertelt wethouder sport Bert Kuster. “Dat is een cadeau dat door kunstenaars is gemaakt, het is de skyline van Ulft met de Oude IJssel.” Kuster hoopt dat Housheer het kunstwerk veel meeneemt. “Ook al is ze ergens in de wereld aan het handballen, dat ze dan toch een kleine connectie heeft met Ulft.” Die connectie is er sowieso, want de handbalster kreeg veel felicitaties van oude bekenden. “Van mensen van mijn oude school, familie en vrienden die heel erg meeleven, dat is heel erg speciaal dat er hier ook zoveel aandacht aan wordt besteed.”

Zelf kijkt Housheer met een goed gevoel terug op het WK. “Op zich ben ik wel tevreden, ik ben vooral heel erg blij dat ik een aantal minuten heb mogen maken, dat ik heb mogen scoren. Daar heb ik onwijs van genoten, ook dat ik dit nu al mag ervaren.” Housheer is 20 jaar oud en heeft nog een hele toekomst voor zich bij Oranje. “Natuurlijk is er echt wel iets in je dat zegt ‘ik zou graag op het veld willen staan’, maar ik ben nog super jong dus ik geniet ervan dat ik al minuten heb mogen maken en ik hoop dat ik de komende jaren alleen maar meer minuten ga maken.” Uiteindelijk hoopt Housheer een dragende speelster te worden als Lois Abbingh of Estavana Polman. Op korte termijn is haar doel om met het team mee te mogen naar de Olympische Spelen in Tokio volgend jaar.
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.