gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden nieuwe laadpalen nodig in Oude IJsselstreek

11516753d5e79090d6699a663cb64152.jpg

Oude IJsselstreek heeft honderden nieuwe laadpalen nodig om voldoende mogelijkheden te hebben om elektrische voertuigen op te laden. De ambitie is onderdeel van de nieuwe laadvisie van de gemeente, die nog door de raad moet worden goedgekeurd.

Redactie REGIO8 |
Op dit moment zijn er ongeveer vierhonderd elektrische voertuigen in de gemeente, maar dit aantal neemt de komende jaren sterk toe, zo is de verwachting. Om te zorgen dat er voldoende plekken zijn om op te laden, moeten er flink wat nieuwe laadpalen bijkomen. Op dit moment zijn er in Oude IJsselstreek ongeveer 37 laadpalen, met in totaal 74 laadpunten. In 2025 zijn er volgens de gemeente ongeveer tweehonderd laadpunten nodig. Deze behoefte is in 2030 gegroeid naar 460 laadpunten.

Na twee informatiebijeenkomsten is er inmiddels een plankaart ontwikkeld met plekken voor de laadpalen. Oude IJsselstreek wil zelf elk jaar in ieder geval dertien palen plaatsen. Daarnaast is er voor inwoners de mogelijkheid om zelf een aanvraag te doen. Het onderwerp wordt in februari besproken in de gemeenteraad. De eerste nieuwe laadpalen moeten vanaf mei dit jaar worden geplaatst.

Foto: REGIO8

Lees ook

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.