gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden nieuwe laadpalen nodig in Oude IJsselstreek

11516753d5e79090d6699a663cb64152

Oude IJsselstreek heeft honderden nieuwe laadpalen nodig om voldoende mogelijkheden te hebben om elektrische voertuigen op te laden. De ambitie is onderdeel van de nieuwe laadvisie van de gemeente, die nog door de raad moet worden goedgekeurd.

Redactie REGIO8 |
Op dit moment zijn er ongeveer vierhonderd elektrische voertuigen in de gemeente, maar dit aantal neemt de komende jaren sterk toe, zo is de verwachting. Om te zorgen dat er voldoende plekken zijn om op te laden, moeten er flink wat nieuwe laadpalen bijkomen. Op dit moment zijn er in Oude IJsselstreek ongeveer 37 laadpalen, met in totaal 74 laadpunten. In 2025 zijn er volgens de gemeente ongeveer tweehonderd laadpunten nodig. Deze behoefte is in 2030 gegroeid naar 460 laadpunten.

Na twee informatiebijeenkomsten is er inmiddels een plankaart ontwikkeld met plekken voor de laadpalen. Oude IJsselstreek wil zelf elk jaar in ieder geval dertien palen plaatsen. Daarnaast is er voor inwoners de mogelijkheid om zelf een aanvraag te doen. Het onderwerp wordt in februari besproken in de gemeenteraad. De eerste nieuwe laadpalen moeten vanaf mei dit jaar worden geplaatst.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.