gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden nieuwe laadpalen nodig in Oude IJsselstreek

11516753d5e79090d6699a663cb64152.jpg

Oude IJsselstreek heeft honderden nieuwe laadpalen nodig om voldoende mogelijkheden te hebben om elektrische voertuigen op te laden. De ambitie is onderdeel van de nieuwe laadvisie van de gemeente, die nog door de raad moet worden goedgekeurd.

Redactie REGIO8 |
Op dit moment zijn er ongeveer vierhonderd elektrische voertuigen in de gemeente, maar dit aantal neemt de komende jaren sterk toe, zo is de verwachting. Om te zorgen dat er voldoende plekken zijn om op te laden, moeten er flink wat nieuwe laadpalen bijkomen. Op dit moment zijn er in Oude IJsselstreek ongeveer 37 laadpalen, met in totaal 74 laadpunten. In 2025 zijn er volgens de gemeente ongeveer tweehonderd laadpunten nodig. Deze behoefte is in 2030 gegroeid naar 460 laadpunten.

Na twee informatiebijeenkomsten is er inmiddels een plankaart ontwikkeld met plekken voor de laadpalen. Oude IJsselstreek wil zelf elk jaar in ieder geval dertien palen plaatsen. Daarnaast is er voor inwoners de mogelijkheid om zelf een aanvraag te doen. Het onderwerp wordt in februari besproken in de gemeenteraad. De eerste nieuwe laadpalen moeten vanaf mei dit jaar worden geplaatst.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.