gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Herfstloop Wehl bevordert structurele beweging

ffa6d62786cb717b730bddaf74244747
Redactie REGIO8 |

“Ik ben sportief opgegroeid omdat ik gewoon op een sport moest van mijn ouders”, stelt organisator Niek Reijmer van Stichting Sportpromotie Wehl. “Mijn ouders konden het gelukkig betalen, maar er zijn ook heel veel ouders die dat financieel niet kunnen.” Dat doorbreekt de stichting door geld beschikbaar te stellen voor die kinderen. “Sport brengt zoveel meer dan alleen beweging. Je brengt je lijf in beweging en de energie kan eruit, maar het heeft ook een groot sociaal component”, stelt Reijmer. Ook deelnemer en moeder van twee kinderen Babette beaamt dit. “Ik vind het een perfect doel, want ik merk dat mijn kinderen steeds minder bewegen en meer met de iPad bijvoorbeeld zitten.” Een aantal kinderen worden inmiddels al ondersteund door de stichting. “De ouders en kinderen zijn heel erg dankbaar”, stelt Reijmer.

De kinderen die deelnamen aan de deze editie van de Herfstloop waren in ieder geval enthousiast. “Ik doe mee omdat het goed is om, of je nou oud of jong bent, in beweging te blijven”, aldus deelnemer Mette. “Het is ook gewoon leuk om mee te doen.” Het gaat bij de kinderen zoals Reijmers benoemde niet alleen om het sporten. “Het is heel gezellig”, stelt deelnemer Bengt. “Je leert heel veel nieuwe kinderen kennen tijdens het rennen, waar je onderweg gaat praten.” Of het evenement ook direct invloed heeft op een stijging van de sportparticipatie onder de deelnemers weet Reijmer niet. “We hebben hier een hoge participatie, we hebben vandaag driehonderd deelnemers die kennis maken met sport en dat is erg leuk om te zien.”

Foto: Timo Steijntjes

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op