gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Helpende handen voor Mañana Mañana

0002ccacffd9c67142c4b7501f9640c1

Acht jongeren met een verstandelijke beperking krijgen van De Feestfabriek de kans om te helpen op het festival Mañana Mañana in Vorden. Het gaat om bewoners van De Wondere Wereld in Vorden, waar het idee van De Feestfabriek met veel blijdschap is ontvangen.

Tim Rondeel |
"We waren er meteen erg enthousiast over", aldus Wilma van Leeuwen, begeleidster bij de Wondere Wereld. "Omdat op deze manier onze jongeren weer een kans krijgen om mee te doen in de gewone wereld." De bewoners van het woon- en werkinitiatief in Vorden werken normaal gesproken ook al meerdere dagen bij bedrijven in de omgeving. De festivalorganisator hoopt met behulp van de Wondere Wereld een gedeelte van het personeelstekort te kunnen oplossen: "Het is een beetje een combinatie van beiden. We proberen onze personeelsgaten op te vullen met deze toppers en natuurlijk ook de inclusiviteit te versterken binnen ons bedrijf."

Dat de samenwerking een succes gaat worden ziet Van Leeuwen wel gebeuren: "Mañana Mañana heeft ook gezegd dat ze 1-op-1 begeleid worden door mensen van De Feestfabriek, dus volgens mij gaat dat helemaal goedkomen." Bewoner Wessel heeft alvast een leuke taak uitgezocht voor de vrijdag: "Ik ga artiesten begeleiden!" Volgens Garritsen bestaat het takenpakket van de helpers uit Vorden uit verschillende werkzaamheden: "Ze gaan artiesten begeleiden, bandjes omdoen bij mensen, tickets scannen, mensen verwelkomen bij de ingang, van alles wat."

Festivaldoop
Voor sommige bewoners van de Wondere Wereld wordt het bezoek aan Mañana Mañana een eerste keer op het festival. "Sommigen zijn er nog nooit geweest, maar ze zijn wel heel erg blij en vinden het super fijn om klussen te doen", laat de begeleidster weten die hoopt dat ze na het werken ook nog een rondje festival kunnen doen. "Dat wil ik heel graag met ze maar goed we moeten ook kijken of ze niet moe zijn geworden en misschien helemaal geen zin meer hebben." Wessel is er in ieder geval klaar voor: "We gaan dansen en zingen!"

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.